ma.AlcoruGuru.ru

Skewers на говедско месо

Skewers на говедско месо

Skewers на говедско месо

Skewers на говедско месо - многу миризливи, вкусни и вкусен сад, ако го готви правилно.

Фактот дека говедското месо е потврд од онаа на свинско месо. Затоа, ние мора да се направи специјални марината за месо од говедско месо.

Видео: Мека говедско месо рецепт ќебапи     Избор на месо на говедско месо

Најдобрите месо за ШИШ ќебапи на говедско месо од внатрешноста на задните нозе, или филе со малку слој на маст. Месо сече по должината на 'рбетот - совршено за скара, бидејќи тоа е местото каде што месото е особено мека. Задница може да се користи за стекови, и скара.

Видео: Skewers на говедско месо. Рецепт за marinating ШИШ ќебапи од Иван!

Месо намалување од врат, рамо лопати и глуждовите, и се подготвува за подолго време marinating требаа до два дена.                                печење

Видео: Stalik: skewers на говедско месо

За подготовка на скара може да се користи било скара. Подеднакво важно е квалитетот на јаглен. Дрва за јаглен земени од тешко дрво: даб, бука, Габар, можете да го користите, и овошни дрвја.

Многу непожелно јаглен од смолести дрво (бор игли). Ова е главно четинари.

Варен маринирани парчиња месо нанижани по должината на влакна на skewers и место над razzharennymi јаглен. Еве што треба да се погледне постојано да пламенот не беше обновен.

Потребно е веднаш да се стави со вода или пиво (ако не ми пречи). Пламен месо на врвот obgorit и Sredina се влажен.

Ви треба време да се заврши на skewers, месото се пече рамномерно. Ова е многу важен момент, а тоа е да се обрне посебно внимание и трпение.

Видео: skewered Говедско - Рецепт баба Ема

Само тогаш може да се добие свежо, сочни, мирисна, импрегниран со овој чад skewers на говедско месо. И не заборавајте да се земе вашата домашни пијалоци. Им посакувам на сите да уживате во вашиот оброк и да се релаксираат во природа!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Ќофтиња во слатко и кисело сосЌофтиња во слатко и кисело сос
Варено месоВарено месо
Говедско месо со црвено вино сосГоведско месо со црвено вино сос
Говедско месо со рен сос и јаболкаГоведско месо со рен сос и јаболка
Телешко месоТелешко месо
Печено говедско месо во виноПечено говедско месо во вино
Tournedos во ПортугалијаTournedos во Португалија
Подготовка на ШИШ ќебапи на јагнешкоПодготовка на ШИШ ќебапи на јагнешко
Како да се маринираат јагне на skewersКако да се маринираат јагне на skewers
Ќебапи со сланинаЌебапи со сланина
» » Skewers на говедско месо