ma.AlcoruGuru.ru

Сос за скара говедско месо

Сос за скара говедско месо

Сос за скара говедско месо

  Марината за ШИШ ќебапи на говедско месо имаат големо и главна компонента за подготовка на оваа вкусна чинија.

На откажување на подготовка свинско, Говедско месо е посилно. Затоа, да се скара успех сочни, мека, мирисна и вкусни, главниот акцент е на маринадата.

Постојат голем број на различни marinades за скара говедско месо. Главната суштина на маринадата - тоа е добро и целосно ублажување на месо и натопете го со зачини. основата како маринада се поагресивни конзерванси вино, оцет, лимонска киселина.Многу фанови на ќебапи не го признаваат како дел оцет марината. Во овој случај, можете да го користите ракија или вино. Овие компоненти се и ублажување на месо и Дода, зачинета, ароматичен вкус.

                    Главните состојки за маринадата

    • суво црвено вино (Една чаша)

Видео: Како да се маринираат на говедско месо за скара    • Просечната Bow (Четири парчиња)

  • лук (Три сегменти)

Видео: Skewers на говедско месо кромид сос за скара

  • црн пипер црвен земјата (За да вашиот вкус)

    • ловоров лист (Четири парчиња)

    • allspice (10 грашок).

                подготовка

Намалување на големина од 5-6 см во месото, но не и помалку. Инаку, сок испари и месо ќе биде сува, без сок. Стави во тенџере или емајлирани тава (не се користи алуминиум, бакар прибор), се прелива вино, кромид сече кригла, мелење на лук chesnokodavkoy, посипете со црвен пипер, Дода, allspice и ловоров лист.

Сето ова се меша темелно, притисне горниот капак и 4 часа во фрижидер. Тогаш вие можете безбедно да се направи оган и да се вклучат во подготовката на саканата вкусни ќебапи со чад.

Јасно е дека во "суво" е еден сад за јадење не е. Така што треба да акции во однапред на нивните домашни пијалоци. Тоа е целата рецепт за скара говедско месо. Ви посакувам Бон appetit!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Говедско месо со рен сос и јаболкаГоведско месо со рен сос и јаболка
Месо во БургундијаМесо во Бургундија
Печено говедско месо во виноПечено говедско месо во вино
Бифтек со пченка на коратаБифтек со пченка на кората
Како да се маринираат јагне на skewersКако да се маринираат јагне на skewers
Печено телешко месо во црвено виноПечено телешко месо во црвено вино
Ќебапи со сланинаЌебапи со сланина
Патуваат во Франција. Говедско Bourguignon - 2 часа.Патуваат во Франција. Говедско Bourguignon - 2 часа.
Marinating СвинскоMarinating Свинско
Свинско во пивоСвинско во пиво
» » Сос за скара говедско месо