ma.AlcoruGuru.ru

Телешко месо

видови на телешко месо
Тоа е повеќе популарен во Европа отколку во Америка - овој тип на месо има одличен вкус и е достоен за најмалку пофалби.

За разлика од говедско, телешко вкус повеќе izyskanna- нејзината најдобра сорти може да се разликува од најфините влакна и бледо розова.
Се разбира, ние не треба да заборавиме дека потеклото на говедско месо не се разликува од говедско месо и бара речиси слични техники на готвење.

Се препорачува да се сериозно болни луѓе. Мали деца.
Избор на говедско месо за готвење
Телешко јадења за OVARNYH
Чорби за супи: коска;

Желе: нозе, глава-
Сос: вратот, градите, рамото, првиот дел од шницла.
Телешко ЗА пржена храна
Schnitzel, магацинот, Brizol: пулпа задната нога;Котлети: шницла првиот дел-
Филе медалјон: телото на грбот legs-
Во тестот: нозе, grudinka-
Котлети: скапула, грлото на матката дел.

Телешко ЗА чорби
Zrazy рифови: телото на грбот legs-
Печете: сечилото, бубрежна дел телото назад legs-
Paprikash: лопата, grudinka-
Ролна: телото на задните нозе.Телешко за печени јадења
Печете: телото на задниот дел legs- бубрежна rulka-
Полнети: дојка, бубрезите скратено
Ролна: телото на задните нозе.
Телешко за мелено месо

Рамо, вратот.
Варено телешко месо јадења
Во последниве години, ние слушаме и читаме за недостатоците на храна од животинско потекло. Оваа загриженост во врска со зголемувањето на холестеролот во крвта.

Ова намалување на побарувачката за телешко месо поради применуваат наводно хранење практики кои се штетни кога се користи во храна. Ова намалување на побарувачката за нус-производи се должи да се зборува за нивната способност да се концентрира во себе штетни материи кои доаѓаат од околината.

Потрошувачот може да има корисни ефекти врз производителите и postavshikov месо, спречување на можните прекршувања во процесот на притвор, храна, превоз и колење, покажувајќи упорни барања за квалитетот на месото, нејзината цена и асортиман. Мотото на д-р Вент продукти специјалист, мерката на потрошувачката на месо во исхраната вели: "јадење без месо на ден, еден ден без месо неделно, една недела без месо месечно, еден месец без месо една година."

Месо - не е само суштински елемент на моќ, но, исто така, е миленик на многу производи. Повеќето од жителите на развиените земји не претставуваат нивните мени без месо.
Телешко варено под мадера сос
800 g на говедото (првиот дел шницла, градите, грлото на матката дел, рамо)

1 морков
1 кромид
1 корен од магдонос и целер

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Варено месоВарено месо
Gigot телешко месоGigot телешко месо
Говедско месо со црвено вино сосГоведско месо со црвено вино сос
Говедско месо со рен сос и јаболкаГоведско месо со рен сос и јаболка
Вкусни говедско месо во бело виноВкусни говедско месо во бело вино
Избор на пијалоци на јадењаИзбор на пијалоци на јадења
Печено говедско месо во виноПечено говедско месо во вино
Телешко месо Карпачо со бели тартуфиТелешко месо Карпачо со бели тартуфи
Печено телешко месо во црвено виноПечено телешко месо во црвено вино
Телешко месо полнети со ножТелешко месо полнети со нож
» » Телешко месо