ma.AlcoruGuru.ru

Како да се готви skewers на пилешко

Видео: marinating ШИШ ќебапи Пилешко !!! (Пилешки ќебапи)

Како да се готви skewers на пилешко

Како да се готви skewers на пилешко

Видео: Вкусни скара пилешко - рецепт

Како да се готви skewers на пилешко? Ова прашање често се поставува фанови да се трошат време во природа. Но, со цел навистина да се готви реално, вкусен, мирисна и сочни пилешки ќебапи треба да знаете некои кулинарски трикови.Голем временски услови, весели компанија, гори оган, но романтиката конечно. Пожарот доаѓа од извонредно привлечна мирис скара пилешко месо, и тоа е за сите на отворено свеж воздух. Па, само lepota. За најдобар филм, а не може да биде.

Видео: Како да се готви кокошка скара | сезона ќебапи

                                 Печена кокошка ќебапСо цел да се разбере како да се готви пилешки skewers, ние само треба да се следат некои правила.

Видео: Вкусни skewered кокошка (едноставно вкусни)

  • Прво, треба да се правилно пилешко маринираат. За ова одговара на сите неговите делови:
      бутовите, карабатаци, градите, крила, па дури и се вртат.

  • пожар. Најдобро одговара сува бреза дрва за огрев. И на дрво
      добро осветлена, изгорени бреза кората. Можете да ги користите дрво на овошје
      дрвја.

  • Почекајте дрво ќе изгори и ќе остане црвени јаглен. Тие испуштаат високо
      температура. Еве за нив, тогаш ќе треба да СРЈ на ШИШ ќебапи. Ако се појави пламен одеднаш
      тоа треба да се изгасне со вода, една конзерва пиво. Сега продавници продаваат готови
      жар. Тие, исто така може да се користи, но тие треба да се поттикнат специјална течност,
      кој исто така се продава заедно со јаглен. Не користете керозин или поттикнување
      бензин - тоа ќе го расипе вкусот на скара.

  • нанижани подготвени маринирано месо на skewers и постави над топла
     јаглен. Еве што треба да се погледне внимателно, а заврши времето. или на друг начин
     изгорени или да остане суровини.

Подготвеност да се провери со помош на парчиња со нож. Сега знаете како да се готви пилешки skewers. Ви посакувам да уживате во вашиот оброк и да се забавуваш!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Соба во јадења од месоСоба во јадења од месо
Ручек во стилот на скара. Продолжи.Ручек во стилот на скара. Продолжи.
Кокошки полнети со овошјеКокошки полнети со овошје
"Зачувај време и пари!" или 5 јадења аудио кокошка"Зачувај време и пари!" или 5 јадења аудио кокошка
Пилешко со црвено и бело вино - италијански и француски рецептиПилешко со црвено и бело вино - италијански и француски рецепти
Марината за пилешки ќебапиМарината за пилешки ќебапи
Ручек во стилот на скара. Продолжи. - 2 ч.Ручек во стилот на скара. Продолжи. - 2 ч.
Подготовка на ШИШ ќебапи на јагнешкоПодготовка на ШИШ ќебапи на јагнешко
Како да се маринираат јагне на skewersКако да се маринираат јагне на skewers
Ќебапи со сланинаЌебапи со сланина
» » Како да се готви skewers на пилешко