ma.AlcoruGuru.ru

Skewers на телешко месо

Видео: кама телешко / Говедско (сос), брзо и лесно! (Скара)

Skewers на телешко месо

Skewers на телешко месо

Skewers на говедско месо за укинување на скара говедско месо тоа се покажува многу мек, мирисна и сочни јадење.

  Но, вие треба да се подготват сè правилно. Скара телешко користат само ладни, свежо месо.

Во двојки месо се уште содржи многу крв, така што не е потребно.

Skewers на замрзнато месо веќе нема да биде богат, бидејќи во текот на замрзнување на процесот исчезне хранливи материи. На повеќето сочни ќебапи добиени од овца шунка, врат и се разбира говедско месо.

Видео: утро етер / ќе вкусен: skewers на телешко месо

                                             печење

Телешко месо треба да се намали парчиња од околу 5-6 см. Ова ќе ви овозможи рамномерно печење темелно, и ќебапи се сочни.Тогаш тоа е добро измиени, се стави во емајл тава или сад (не во алуминиум!), И се прелива сок од лимон. Тогаш ние се прелива со минерална вода, додавајќи сецкан кромид кригла, бибер, сол, ловоров лист.

Сите се меша добро, ние притиснете соодветен сад и стави во фрижидер за четири часа, а може да биде во текот на ноќта. Во тоа време, маринираат месо целосно.

Видео: Skewers на телешко месо за вечера

                                   Марината за ШИШ ќебапи телешко

Со оглед на тоа месо е многу млад и нежен, марината е направен од следниве компоненти:Месо од телешко филе (2 kg)

кромид (6 парчиња)

сок од лимон (Од половина лимон)

црн пипер  (10 грашок)

allspice (10 грашок)

сол (Според вашиот сопствен вкус)

ловоров лист (2 листови)

минерална вода (Еден литар).

                             СРЈ skewers                                                                                    

Месо на skewers нанижани по должината на влакна (не преку), тогаш лесно поминува кама. Меѓу парчиња месо треба да биде простор, тоа е можно да се пополни една чаша кромид. Јаглен треба да се дрвени предмети, борови иглички не е погодна.

Место на skewers на скара и внимателно се види процесот. Во никој случај не може да се разведе од време на пржење. Треба внимателно да го следи процесот и да го изгаснат огнот одеднаш, ако постои. Време се претвори во skewers. Пржете додека не се добие вкусна кора.

Подготвеност да се провери ќебапи мал рез. Кога јасно месо сок е подготвена, а тоа може да се користи. Па, тоа е за сите, skewers на говедско месо подготвени. Сега можете слободно да ги добијат домашни пијалоци и да уживаат во вкусно јадење. Уживајте во вашиот оброк и голем пикник!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Варено месоВарено месо
Gigot телешко месоGigot телешко месо
Кама КараКама Кара
Телешко месоТелешко месо
Ќебапи во кавкаскиЌебапи во кавкаски
Телешко месо Карпачо со бели тартуфиТелешко месо Карпачо со бели тартуфи
Подготовка на ШИШ ќебапи на јагнешкоПодготовка на ШИШ ќебапи на јагнешко
Како да се маринираат јагне на skewersКако да се маринираат јагне на skewers
Печено телешко месо во црвено виноПечено телешко месо во црвено вино
Телешко месо полнети со ножТелешко месо полнети со нож
» » Skewers на телешко месо