ma.AlcoruGuru.ru

Подготовка на ШИШ ќебапи на јагнешко

Подготовка на ШИШ ќебапи на јагнешко

Подготовка на ШИШ ќебапи на јагнешко

  Подготовка на ШИШ ќебапи на јагнешко месо е една од најпознатите вкусни и мирисна јадења на класата.

Ако процесот на готвење скара јагне од самиот почеток до крајот, а потоа

Навистина се вкусно јадење незаборавно. Таков производ не може да се меша со друг скара.Постојат многу различни рецепти за готвење скара јагне. На еден од најлесните и повеќето популарни рецепти маринадата јас Јас реков, и таа е на располагање ТУКА

                                            избор на месо

Еден од најважните моменти постои избор на јагнешко месо. Размислете за основни нијанси.

Видео: skewers на јагнешко рецепт  • На најдобрите и тендерската месо се смета за еден младешки јагне, што не е дури два месеци. Меѓутоа, за да се добијат такви месо е можно само во рана пролет.

  • Во принцип, користи месо јагниња, чија возраст не надминува една година. Особеноста на ова месо се смета за црвената боја и бела еластична масти. Месо повеќе луѓе има потемна боја, жолта маст и мирис, тешки мускулест. Месо не е многу погодна за скара.

  • Не заборавајте мирисот на масти. Подобра употреба на месо без маснотии. Но, ако сте ја добиле масти, тоа може да биде уредно сече.

                                       Подгответе јаглен

Видео: Најдобрите и најлесен рецепт: chalagach јагнешко (ќебапи)

Тука се најдобро одговара на жар на бреза, липа, цреша дрво. Прво што треба да се изгори дрво за јаглен беа целосно црвено-жешко.

Таквите јаглен треба да се запали рамномерно на сите страни со црвеникав сјај и лесно покриени со слој на парична казна бел пепел. Скари не може да СРЈ до отворен пламен не е целосно изгаснат.

Видео: Како да се направи марината за ќебапи на јагнешко месо, господар класа од готвачот

Кога пламен ракети нагоре, тоа мора веднаш да се стави надвор со пречистена вода од шишето. Инаку месо печени преку. Skewers треба постојано да се сврти кон формирање на скара апетитот кора.

Тука, во принцип, подготовка на ШИШ ќебапи на јагнешко дојде до својот крај. Не заборавајте домашни пијалоци. Бон appetit !!!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Сос за скара говедско месоСос за скара говедско месо
Ќебапи во кавкаскиЌебапи во кавкаски
Месо ред - 3 часа.Месо ред - 3 часа.
Pilaf во КазахстанPilaf во Казахстан
Чорба со јагнешко и нојЧорба со јагнешко и ној
Како да се маринираат јагне на skewersКако да се маринираат јагне на skewers
Ќебапи со сланинаЌебапи со сланина
Вино и храна: комбинација.Вино и храна: комбинација.
Marinating СвинскоMarinating Свинско
Pilaf во Бухара со суво грозјеPilaf во Бухара со суво грозје
» » Подготовка на ШИШ ќебапи на јагнешко