ma.AlcoruGuru.ru

Варено месо

варено месо

6 порции

2-3 моркови 2 праз стебленца неколку листови од целер 1 гранче магдонос 1 кромид, маст каранфилче и ловоров лист сол

1 кг говедско месо супа (сечилото дел)

1 1 градите на телешко или телешко јазик

1 пилешки Бујон 1 свинско месо колбаси грашок црн пипер

Зеленчук мие, кора, се покрива со многу ладна вода и го стави на оган. Откако водата зовре, сол говедско месо и ставете го во вода. Еден час подоцна, да додадете пилешко и телешко месо гради (или јазикот), сите се готви за уште 90 минути, додека месото не е подготвена. Колбас готви одделно на супа не го загуби својот добар вкус. Месо да се стави на голем послужавник, посеан со груб сол, истурете неколку лажици топла супа. Месото се сече веќе на маса. За да ова јадење во Италија служи свеж зеленчук, како што се боранија, спанаќ, брокула и анасон, како и одмор Chianti.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
ГулашГулаш
Gigot телешко месоGigot телешко месо
Говедско месо со црвено вино сосГоведско месо со црвено вино сос
Говедско месо со рен сос и јаболкаГоведско месо со рен сос и јаболка
Задушени во црвено виноЗадушени во црвено вино
Телешко месоТелешко месо
Месо во БургундијаМесо во Бургундија
Печено говедско месо во виноПечено говедско месо во вино
Телешко месо Карпачо со бели тартуфиТелешко месо Карпачо со бели тартуфи
Печено телешко месо во црвено виноПечено телешко месо во црвено вино
» » Варено месо