ma.AlcoruGuru.ru

Бифтек со пченка на кората

Бифтек со пченка на кората

За стек:

2 говедско месо (ребро уредни)

сол

црн пипер

Месо со сол и црн пипер, испржете ги во скара од двете страни за 5 минути.

пченка:

Пченка Кочан 4 50 г путер сол црн пипер

Отстрани од cobs за обвиткување лист и влакна, се вари во солена вода (30 мин). Потрошувачка на вода, Кочан сува, се подмачкува со течен путер и пржете на сите страни во скара или над отворен оган. Зачинете со сол и црн пипер. Ако поднесете на ова јадење на Malbec виното, можете да го уживаат, како вистински Аргентинците.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Gigot телешко месоGigot телешко месо
Говедско месо со црвено вино сосГоведско месо со црвено вино сос
Коњак во готвењеКоњак во готвење
Месо во БургундијаМесо во Бургундија
Телешки стек во БордоТелешки стек во Бордо
Печурки во грчкатаПечурки во грчката
Ossobuco со палентаOssobuco со палента
Школки со ракчиња и сардиниШколки со ракчиња и сардини
Ручек во стилот на скара. Продолжи. - 2 ч.Ручек во стилот на скара. Продолжи. - 2 ч.
Tournedos во ПортугалијаTournedos во Португалија
» » Бифтек со пченка на кората