ma.AlcoruGuru.ru

Ручек во стилот на скара. Продолжи. - 2 ч.

Видео: тендер свинско ребра рецепт од готвач / Илја Lazerson

70 g свеж домат (ситно)
70 g на зелена пиперка (ситно)
коријандер (фино сецкан)
мало зелено топла jalapeno пиперки
За сос на забен камен:

250 ml мајонез
20g каперси
60 g на кисела краставица
магдонос (фино сецкан)

1 Тау и да се подготват ракчиња. Излупи лушпата, оставајќи на опашката, а потоа направи инцизија по должината на грбот, отстранување на тенок филм-хранопроводот. Маринираат во маринада за риба.

2 излупени ракчиња школка низа на метал skewers. Важно е дека опашките на ракчиња не се закачи на skewers.
3 Подготвување на домат салса. За да го направите ова, го скрши на домати со сок со помош на миксер, и да се поврзете со други состојки.

4 Подготвување на крем на забен камен. Салата од краставици и каперси сека, се поврзете со мајонез. Додадете сецкан магдонос.
5 Фрај скара на секоја страна за 2-3 минути, посипете со сол.

Видео: готвење Пури, индиски леб пржени во масло. Нашиот денешен ручек

Не perezharte! Подготвени ракчиња се служи со салса и забен камен.
Skewers на риба
300 g на есетра
300 g на лососЗа маринадата:
3-4 лажици. лажици сок од лимон
1-2 часа. Лажица Ворчестер сос
сол, црн пипер

Видео: Како да се готви ribeye стек (ребро око стек) рецепт Џејми Оливер | кујна "del Norte"

100 ml од растително масло
200 мл бело вино
копар
1 Проверете маринадата.

Исецка на копар, поврзете го со сок од лимон, Worcestershire сос, бело вино и путер.
2 Подгответе риба. Внимателно да се подели на пулпа од сртот, отстранување на кожата.
Сече 3 есетра и лосос мазна коцки од 3,5 до 3,5 см.

Видео: Messenger

4 стави на риба да се маринираат во фрижидер за 2-3 часа. Низа на skewers наизменично есетра и лосос.
BBQ ребра600 g на свинско месо или месо ребра
За маринадата:
3 лажици. лажици сок од лимон
300 ml вода

100 ml течност чад
сол, црн пипер
За гарнир:
маринирани печурки
зелена салата
BBQ сос со ореви
1 Подготвување на маринадата. Измешајте сок од лимон со вода и течен чад.

Се промешува.
2 Ако користите замрзнати ребра, пред-одмрзнување. Отстрани филмот.

3 место на ребра во маринада така што течноста опфаќа месо. Остави за 5 минути.
4 Стави ребра на сад за печење.

Ширење на марината, посипете со зачини. Покријте со фолија и се става во пече во рерна на 110 степени C за 40 минути.
5 Подгответе се скара со сос од ореви, великодушно ги подмачкува преку ребра готвење четка.

6 Ребра СРЈ на скара скара над висока топлина на двете страни. Послужете со кисела печурки, зеленчук и сос за скара.
Идеја!
Испробаат нови marinades, скара јадења кои ќе им даде исклучителен вкус. Медитеранот

Измешајте 2 лажици сецкан магдонос лисја, една лажица лимон или лимонов сок, 2 мелени лук каранфилче и еден лимон кора. Додадете неколку лажици маслиново масло. Погодно за скара риба и морски плодови.
јогурт

Измешајте 200 g на природен јогурт, 4 лажици маслиново масло, сецкан 1 чешне лук, половина лажичка мелен ким? лажичка остри Cayenne бибер, сок од 1 лимон и една лажица мед. Оваа мешавина се маринираат пилешки парчиња.
зачинета

Поврзете 270 мл сос tkemali, 350 мл сос од домати, 3 лажици вински оцет, додадете една лажица соја сос и кинеската мешавина "5 зачини", а половина од ситно сецкани Ред хот чили пипер, 2 мелени лук каранфилче и 200 мл вода. Доведете го до вриење и се готви за 15 минути на тивок оган.

Совршен за месо ќебапи.
На почетокот на вечера статија во скара стил. За време на викендот ќе биде нешто
Извор: domashnyochag.ru

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Шпагети со школкиШпагети со школки
Како да се готви шкампи со пиво - 3 начиниКако да се готви шкампи со пиво - 3 начини
Закуски за пивоЗакуски за пиво
Кама КараКама Кара
Ручек во стилот на скара. Продолжи.Ручек во стилот на скара. Продолжи.
Сосови на пивоСосови на пиво
Ручек во стилот на скара. За време на викендот ќе биде зафатенРучек во стилот на скара. За време на викендот ќе биде зафатен
Школки со ракчиња и сардиниШколки со ракчиња и сардини
Ладна супа од зеленчук од АндалузијаЛадна супа од зеленчук од Андалузија
Ракчиња рецепти за пиво. варени ракчињаРакчиња рецепти за пиво. варени ракчиња
» » Ручек во стилот на скара. Продолжи. - 2 ч.