ma.AlcoruGuru.ru

Млечни алкохолни коктели

Млечни алкохолни коктели

Млечни алкохолни коктели

Млечни алкохолни коктели - одличен пијалок за празникот на понежниот пол, но мажите сакаат да ги занесе.

Укинувањето на алкохолни коктели вотка се задолжително присутни на млечни производи.

И така, јас ќе им понуди на наједноставен и најпопуларна млечни алкохолни коктели.

           банана коктел

  • коњак (100 милилитри)

  • банана (едно парче)

  • млеко (150 ml)

  • мраз (250 грама)

подготовка

Банана сече на парчиња и го стави во миксер, таму се сите други компоненти. Размахване добро и се прелива во чаши. Украсете со парчиња киви и банана. Да му служи на масата.

            WHITE коктел:

  • Шлаг ладни (30 милилитри)
  • Алкохол (40 милилитри)
  • Водка (40 милилитри)
  • коцки мраз

подготовка

Сите состојки освен коцки мраз во миксер се меша добро и се прелива во чаши. Потоа Дод коцки мраз, декорација нане лист. Коктелот е подготвена, служат.

   кајсија коктел

  • алкохол amaretto (дваесет милилитри)
  • Кајсија sSok (60 милилитри),
  • Сладолед (15 грама)
  • Млеко (сто милилитри).

подготовка

Со користење на блендер размахване сите состојки и истурете во чаши, да ги декорираат со бобинки. Коктел подготвува и служи на масата.

     коктел ASTORIA

  • сок од ананас (десет милилитри)

  • Млеко (педесет милилитри)
  • сок од лимон (десет милилитри).
  • Kahlua ликер (дваесет милилитри)

Подготовка:

Сите компоненти се шлаг во шејкер. Потоа се става во чаша, а на врвот е посеан со чоколадо (рендан), и служи на масата.

  Банана коктел МАЈКА

  • Bailey алкохол (30 ml),

    • Kahlua (алкохол) (30 ml),

  • Бананите (100 грама),
  • крем (75 ml).подготовка

Во блендер стави парчиња сецкани банана, постојат сите други состојки и победи добро. Коктел истури во чаша. Служи на масата.

коктел путер

  • млеко (100 ml).
  • Сладолед (педесет грама)
  • карамел Ликер (40 милилитри)

подготовка

Со блендер сите состојки се меша добро и се става во чаша. Врвот украсени со рендано чоколадо, и служи на масата.

                       чоколадо коктел

  • чоколадо алкохол (20 ml),
  • чоколадо сладолед (50 грама)
  • млеко (50 mL).

подготовка

Со користење на блендер сите состојки добро се меша и се става во чаша и се украсуваат со рендано чоколадо. Служи на масата, подготвен да се напие.

              Коктел од печка за коксирање

Видео: милкшејк Баунти (Баунти) рецепт

  • млеко (сто ml)

  • Сладолед (сто грама) 

Видео: Коктели со сок од портокал (18+ издание)

 • Малибу алкохол (20 ml),  • Рум (10 милилитри).

подготовка

Ставете ги сите состојки во блендер и размахване оваа мешавина. Пијалокот се истури во чаша. Украсете со парче ананас.

            скакулец коктел

  • млеко (60 mL).
  • чоколадо алкохол (20 милилитри),
  • пеперминт алкохол (20 ml),

подготовка

Во шејкер прелива коцки мраз и додадете ги сите состојки. Размахване добро, вирус и се прелива во чаша. Коктел подготвен.

 Коктел обалата Бејли

  • млеко (60 ml),
  • Бананите (150 грама).
  • Bailey алкохол (25 ml),
  • Kahlua алкохол (25 ml),

подготовка

Се сече на парчиња банани ставаат во блендер, таму се сите други компоненти. И брзо движење, се става во чаша. Коктел подготвен.         

Коктел GOLD брадавица

  • крем (дваесет милилитри).

  • алкохол Baileys (дваесет милилитри)
 • алкохол Галиано (дваесет милилитри)

подготовка

Истурете слоеви: првата алкохол Галиано, тогаш ликер Baileys и крем на врвот. Атрактивна и вкусен пијалок подготвени.

коктел ПОЈАДОК

  • Бренди (45 ml),
  • Едно јајце

    • млеко (сто ml)
  • Blue Curacao алкохол (25 ml),
    • шеќерен сируп (15 ml),

подготовка

Ние сме со користење на шејкер. Истурете мраз чипови, а потоа сите други компоненти на крајот на суровини јајце. Тогаш сите размахване и се става во чаша. Вкусна и хранлива пијалок подготвени.

        коктел TRAYVER 

    • крем (25 ml),

  • шеќерен сируп (10ml)
  • Сладолед (50 грама)

  • млеко (сто ml).

  • праска алкохол (30 ml),

  • малина (30gramm)

подготовка

Во блендер Ставете ги сите состојки и размахване темелно. Потоа готовиот коктел става во чаша. Пијалокот е подготвена.

коктел ПРИНЦЕЗАТА

  • шлаг (триесет ml).

  • кајсија ликер (триесет ml)

подготовка

Ние ги користиме гуми. Победи компоненти со коцки мраз, peretsezhivaem, се става во чаша. Шлаг на врвот на еден кревет. Коктел подготвен.

коктел орев

  • мраз (50g)
  • Franzheliko алкохол (25 ml),

  • млеко (60 mL).

 • amaretto алкохол (15 ml),

подготовка

Ние ги користиме на блендер. Сите компоненти се меша добро и се става во чаша. Подготвен коктел украсуваат со шлаг крем и посипете со рендано ореви. На пијалок се служи на масата.

  Постојат многу различни рецепти за овие пијалоци, но се избрани од најпознатите едноставен, но многу вкусни рецепти. Така што во своето слободно време, секогаш може да се подготви уникатна млечни алкохолни коктели.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Алкохолни коктели со воткаАлкохолни коктели со вотка
Коктели со коњакКоктели со коњак
Коктели со МалибуКоктели со Малибу
Коктели со абсинтКоктели со абсинт
Коктели од SambucaКоктели од Sambuca
Коктели со џинКоктели со џин
Коктели со текилаКоктели со текила
Банана - јагодаБанана - јагода
Коктел мартиниКоктел мартини
Кафе коктелКафе коктел
» » Млечни алкохолни коктели