ma.AlcoruGuru.ru

Коктели со коњак

Видео: Saydkar - класичен коктел со коњак

Коктели со коњак се смета за еден од најпопуларните пијалоци, коктели .. Овие се малку нормализирање на висок крвен притисок, бидејќи тој коњак шири крвните садови .. Затоа коктели со ракија е многу популарна ..." />

• Бери Cherry (Едно парче)

• мраз

                 подготовка

Сите компоненти се меша во шејкер. Тогаш ќе треба да се напрегаат во една чаша и гарнитури со цреша

                      RED MOON

состојки:

• Коњак (20millilitrov)

• јагода сируп (10 милилитри)

• сок Marák (40 милилитри)

• Шампањ (Sweet или полу-слатка)

• Бери Cherry (Едно парче)

                      подготовкаShaker пополни сите состојки освен цреши и шампањ. Се меша, се филтрира и се става во чаша. Дотурете со шампањ. Украсете со цреша skewers и конечно служи коктели со коњак

BEACON

   состојки:

• Коњак (20 милилитри)

• Chartreuse (20 милилитри)

• жолчка (Едно парче)

              Подготовка:Шеќер кора за декорација на стакло конус. Потоа, алкохол се лади и се става во чаша. Жолчка се спушта полека во текот на ѕид во алкохол. Посипете со рендано морско оревче. И на крај ладење внимателно се става на коњак во жолчката.

                            Меден месец

   состојки:

• Коњак (40 милилитри)

• Cointreau (10 милилитри)

• Бело вино (10 милилитри)

• портокал (Еден круг)

• мраз

               подготовка

Сите компоненти се меша во чаша за мешање. Тогаш ќе треба да се напрегаат во чаша. На ѕидот на стакло нанижани портокалова круг. Коктел ракија подготвена.

                        чудесната коктели

         состојки:

• Коњак (25 милилитри)

• Зелена Chartreuse ликер (12 милилитри)

• цреша ракија (12 милилитри)

              подготовка

Сите компоненти беа потресени во коктел шејкер. А потоа се исцеди и се прелива во чаша.

Пријатели тука е само мал дел од бројот на рецепти, кои го прават коктели со коњак. Вие исто така може да се направи пијалаци во нивните индивидуални рецепти со користење на состојки кои ви се допаѓа.

Видео: Топ 5 најпознатите едноставен коктели

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Алкохолни коктели со воткаАлкохолни коктели со вотка
Рецепти алкохолни коктелиРецепти алкохолни коктели
Пијалоци за новата годинаПијалоци за новата година
Топла ударТопла удар
Чаша со шампањЧаша со шампањ
Коктели со коњакКоктели со коњак
Чаша рецептЧаша рецепт
Коктели со џинКоктели со џин
Коктели со текилаКоктели со текила
Млечни алкохолни коктелиМлечни алкохолни коктели
» » Коктели со коњак