ma.AlcoruGuru.ru

Класичен коктели

класичен коктели

класичен коктели

Класичен коктели основа се направи професионални бармени во соодветните институции.

Но, тоа не значи дека таква казна пијалоци не може да се направи дома.

Сите класични коктели направени во согласност со некој посебен методот на подготовка на коктели. И така ние се чита и се најпопуларните и вкусни класичен коктели.                     

                                 WHITE РУСКА коктел

Дали на "изгради"
Како што се користи стакло - карпи со мраз

состојки:

  • крем (30 ml)

  • Lekerov кафе (25 милилитри)

  • Водка (25 милилитри)

подготовка

Стакло со мраз се прелива алкохол, вотка, павлака врвот, се украсуваат со рендано чоколадо.

 

                       Руската Црноморска коктел

Дали на "изгради"
Како што се користи стакло - карпи со мраз

состојки:

  • Водка (25 милилитри)

  • алкохол кафе (25 милилитри)

Украсете стап за мешање.

            шрафцигер коктел

Дали на "изгради"
Како што се користи стакло - Hayboll со мраз

состојки:

  • со сок од портокал (100 ml)

  • Водка (50 ml)

Украсени со парче портокал

                 Коктел "ХИТ бик"

Дали на "врат"
Како што се користи стакло - Hayboll со мраз

состојки

  • сок од лимон (десет милилитри)

  • говедото Bouillon (сто милилитри)

    • Вустершир сос (седум цртичка)

  • Табаско сос (две цртичка)

  • Водка (50 милилитри)

             Коктел "кума"Дали на "изгради"
Како што се користи стакло - карпи со мраз

состојки:

  • бадемово ликер (25 ml)

  • Водка (50 ml)

Wermuth сува (25 ml)

                 VODKA MARTINI коктел

Со тоа метод "ST F"
Како што се користи стакло - коктел чаша

состојки:

  Wermuth • Сув (25 ml)

  • Водка (50 ml)

Украсени со кора од лимон, маслинки.

                   АЛЕКСАНДАР коктел

Дали на "врат"
Како што се користи стакло - коктел чаша

состојки:

  • крем (30 ml)

  • кафеава какао алкохол (30 ml)

  • Бренди (30 ml)

  Украсени со морско оревче.             Коктел "мотор превоз"

Дали на "врат"
Како што се користи стакло - коктел чаша

состојки:

  • шеќерен сируп (10 милилитри)

  • ликер од портокал (20 милилитри)

Видео: класичен коктели

  • сок од лимон (20 милилитри)

Без нив.

                коктел жило 

Дали на "врат"
Како што се користи стакло - коктел чаша

состојки:

  • нане алкохол (20 милилитри)

  • Бренди (40 милилитри)

Без нив.

              Коктел Порто Флип

Дали на "врат"
Како што се користи стакло - коктел чаша

состојки

  • шеќер во прав (две лажици bar)

  • жолчка од јајце (еден)

  • Porto Црвена (50 милилитри)

  • Бренди (25 милилитри)

Украсени со морско оревче.

                Белини коктел

Дали на "изгради"
Како што се користи стакло - Flyute

состојки:

  • праска сок (50 милилитри)

  • ладни шампањ (сто милилитри)

undecked

              Коктел долари Нац

Дали на "изгради"
Како што се користи стакло - Flyute

состојки:

  • сок со портокали (50 милилитри)

  • ладни шампањ (сто милилитри)

Без нив.

                CHAMPAGNE коктел

Дали на "изгради"
Како што се користи стакло - Flyute

состојки:

  • Горчлив Angostura (две цртичка)

  • Бренди (20 милилитри)

  • Champagne ладни (150 милилитри)

Украсени со парче портокал и цреша.

   

              Коктел "ROYAL KIR"

Дали на "изгради"
Како што се користи стакло - Flyute

Видео: Коктели

состојки:

  • рибизла ликер (15 милилитри)

  • Champagne ладни (150 милилитри)

Без нив.

                   коктел KIR

Дали на "изгради"
Како што се користи стакло - Flyute

состојки:

  • рибизла ликер (15 милилитри)

  • Бело вино (150 милилитри)

Без нив.

Вие ја претставувате најпопуларните и лесен-за-производство (може да бидат подготвени во домашни услови), многу вкусен класичен коктели.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Коктели со BaileysКоктели со Baileys
Алкохолни коктели со воткаАлкохолни коктели со вотка
Коктел МалибуКоктел Малибу
Коктели со коњакКоктели со коњак
Коктел "Negroni"Коктел "Negroni"
Коктели од SambucaКоктели од Sambuca
Коктели со џинКоктели со џин
Коктели со текилаКоктели со текила
Млечни алкохолни коктелиМлечни алкохолни коктели
Коктел мартиниКоктел мартини
» » Класичен коктели