ma.AlcoruGuru.ru

Банана - јагода

Коктел Состојки:

  • сладолед 150 ° C
  • млеко 100 гр
  • јагоди 100 гр
  • банана 1 компјутер

Вкусен десерт во 5 минути! Сладолед, банана и јагоди - едноставно вкусни!

состојки:

сладолед - 150g-
млеко - 50 - 100g-
јагоди, свежи или замрзнати - 100g-
банана - 1 компјутер.

Подготовка:

Одмрзнат замрзнатите јагоди лесно. Банана кора и се сече на парчиња. Свитка јагода и банана во блендер.

Победи блендер јагоди и банани додека не се изедначи со кашеста маса.

Леј кашеста маса во посебен сад.

Во блендер, камшик крем со млеко. Додадете млеко по вкус - во зависност од саканата дебелина коктел.

Измешајте една чаша шлаг со јагода, банана чорба и размахване заедно.

Нашите коктел подготвен!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Коктел "Банана рај"Коктел "Банана рај"
Деца јагода + млеко пијат за "многу" возрасниДеца јагода + млеко пијат за "многу" возрасни
Анасон бананаАнасон банана
Печени пијалациПечени пијалаци
БебеБебе
Банана краваБанана крава
Банана пивоБанана пиво
Пијан бананаПијан банана
Млеко тресеМлеко тресе
Коктели со сладоледКоктели со сладолед
» » Банана - јагода