ma.AlcoruGuru.ru

Коктели со сладолед

Но, тие се уште имаат добар вкус, особено на топли денови. Следниве е напишана од најпопуларните рецепти за пијалаци како што коктели со сладолед.

Видео: Како да се направи млеко дома

       Безалкохолни коктели

    • морков сок (3/4 чаша)

  • Ванила сладолед

  • шлаг

Видео: млеко со јагоди и сладолед // milksheyk

  • сируп Гренадините

подготовка

Сокот од морков е добиен од свежи моркови со помош на соковници. Како резултат на сок со сладолед крави во блендер. Влегоа во чаши, Дода шлаг крем и Гренадините сируп. Излегува убаво и корисно коктел.

             Коктели со кола и кафе

  • јагода (20 грама)

  • Ванила сладолед (една топка)    • црно кафе ладење (50 милилитри)

  • Кока-кола (100 милилитри)

 подготовка

Прво, победи на јагоди. Потоа се става на Кока-Кола во чаша, врвот легло на ванила сладолед, и sprinkles на врвот на јагода сок. Коктел подготвен, служи на маса.

            Коктел срамежлив БАНАНА

  • 1 банана.
  • 50 грама на сладолед.
  • 50 ml на праска сок
  • Гренадините (10 милилитри).

подготовка

Сите компоненти на брзо движење во блендер и се украсуваат со бобинки, рендано чоколадо.  Овошје коктел COLD

  • банана.
  • 70 g на крем
  • 2-3 јагоди.
  • дел праска сок.
  • 1 цртичка на Гренадините
  • Сок од лимон (две цртичка)

подготовка

 Сите компоненти на брзо движење во блендер, потоа се става во чаша и се украсуваат со бобинки.

Сладолед коктел со сок

  • мраз (500 грама)

  • Сок од било кој ви се допаѓа (0,5 литри)

подготовка

Сок со сладолед, победи во блендер. Подготвени да пијат се прелива во чаши, врвот украсени со крем (шлаг), па дури и посеан со рендано чоколадо.

   

Коктел "Ривиера W"

  • сируп "Страдања" (10 мл.) -
  • Манго сок (50 ml.) -
  • сируп "Диња" (10 мл.) -
  • мраз (50 гр.).

подготовка

Блендер стави осум коцки мраз, смачкана (мелени). Се прелива сок, сируп, се стави на сладолед. Се меша добро. Става во чаша и се украсуваат со бобинки. Коктел подготвен.

SHAKE Vanilla Sky

• Коцките (една чаша)
• сок од лимон (еден лимон)
• ванила сладолед (200 грама)
• манго сок (100 милилитри)

подготовка

Сите компоненти на брзо движење во блендер. На готовиот пијалок се става во чаши со мраз. Коктел подготвен, служи на маса.

Овие пијалоци може да се измисли. Главната имагинација, и основната структура - тоа е сладолед, како и сите сокови, овошје, украси и така натаму. Како што можете да видите, ништо комплицирано во подготовката на бр. Покрај тоа, таа да потрошите малку време, ќе добиете одлични ладење пијалаци - коктели со сладолед.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Коктел од лубеницаКоктел од лубеница
Млеко РецептиМлеко Рецепти
Ледениот брегЛедениот брег
Дали темата: зелени ореви во nochino рецепт алкохолДали темата: зелени ореви во nochino рецепт алкохол
Чај со страст овошје и сладоледЧај со страст овошје и сладолед
Ракија и кафе кулерРакија и кафе кулер
Млечни алкохолни коктелиМлечни алкохолни коктели
Банана - јагодаБанана - јагода
Кафе коктелКафе коктел
Млеко тресеМлеко тресе
» » Коктели со сладолед