ma.AlcoruGuru.ru

Коктели од Sambuca

Коктели од Sambuca

Коктели од Sambuca

  Коктели од Sambuca стекнување на многу популарност, бидејќи на едноставни состојки и нивниот специфичен вкус.

Овие коктели се напор да се подготви дома, што ќе го задоволи вашето семејство и пријатели.

Пијте Sambuca се однесува на италијански ликер во која арома на анасон е присутен.

Во суштина - слатка и транспарентен течност, која содржи алкохол во количина од 38-42%. Но, сега овие ликери може да се направи со црвени и темно нијанси.

              Размислете најпопуларните коктели со Sambuca

                                                            црвени куче

          состојки:

  • Sambuca (30 милилитри)

  • Белата текила (30 милилитри)

  • тутун сос (четири капки)

                     подготовка

Во една чаша се става Sambuca. Потоа, внимателно додава со користење на бар лажица текила. Боја ќе се претвори монотоно, но ќе има две одделни слоеви, бидејќи овие пијалоци се различни густини.

Потоа на врвот на сос капе тутун. Sambuca сос густина е помала, но повеќе од текила, така што ќе се наоѓа во средината на теренот. Што треба да се пијат во една голтка - тоа е добро оживува.

                     ЗДИВ Зелениот Змеј

          Igredienty:

  • сок од ананас (50 милилитри)

  • Sambuca (20 милилитри)

  • отсутен (20 милилитри)

  • енергетски пијалок (150 милилитри)

  • Кокос крем (10 ml)

  • Вар сируп (10 милилитри)

  • мраз

                   подготовка

Сите компоненти освен мраз го предизвикаа во шејкер. Потоа, во висока чаша Colins се стави мраз и се прелива коктел. Таквите коктел со Sambuca пијан постепено уживање пијалок податоци.

                           кокаин       состојки:

  • Ванила сируп (50 милилитри)

  • Sambuca (50 милилитри)

  • млеко (50 милилитри)

    • цимет

                 подготовка

користени блендер, Сите компоненти се меша и се става во мали чаши во износ од 40-60 милилитри. Пред употреба на оган да се пие "голтка" различни тврдина.

                                 отровни MINT

         состојки:

  • отсутен (20 милилитри)

  • Sambuca (20 милилитри)

  • пеперминт сируп (20 милилитри)

                 подготовка

Во мали стаклени слоеви внимателно се става Sambuca, сируп, абсинт. Пред употреба, се тресат запали. Служат ладни.                                  Алхемија

         состојки:

  • Sambuca (10 милилитри)

  • Absinthe (15 милилитри)

  • Рем светлина (5 милилитри)

  • Jägermeister (5 милилитри)

  • Beherovka (5 милилитри)

  • кората од лимон

  • цимет во прав

                подготовка

Сите компоненти се меша во блендер. Се става во чаша коктел со Sambuca служи разладено.

                                        Balrog

       состојки:

  • Sambuca (еден дел)

  • Текила (еден дел)

  • вотка (еден дел)

Видео: Коктел Sambuca Marakuya (Passionfruit Sambuca) рецепт од Cbar-ПРОЕКТ

                   подготовка

Сите компоненти се меша во блендер, се става во мала чаша служи разладено коктел во износ до 60 ml.

                             шмркаат УБИЕЦ

            состојки:

  • Blue Curacao (еден дел)

  • Sambuca (два дела)

               подготовка

Компонентите се меша во блендер. Во една чаша се истури не помалку од 120 ml. Служи разладено, пијат полека.

                                        Флерт

       состојки:

Видео: Коктели од Sambuca: Sambuca, кола, лимон. Почетна коктел

  • Црна Sambuca (30 милилитри)

  • Водка (30 милилитри)

  • брусница сок (60 милилитри)

  • мраз

                             подготовка

Сите компоненти освен шејкер мраз микс. Во чаша мраз беше ставен и 60-120 ml се истури коктел. Потрошена на едно време.

Видео: 2 # кисело Sambuca Sambuca кисело - Коктел шоу Bar2Bar

   

                                  ТОЧКА

       состојки:

  • Sambuca (30 милилитри)

  • Absinthe (30 милилитри)

  • Текила (30 милилитри)

Видео: Коктели од Sambuca

  • енергетски пијалок (220 милилитри)

                     подготовка

  Сите пијалаци се меша, се става во голема чаша капацитет поголем од 120 мл. Служат ладни и да пијат коктели со Sambuca постепено.

Тука се смета дека е од најпопуларните коктели со Sambuca. Постојат многу други рецепти. И можете да излезе со свој рецепт и ќе имаат право на "живот."

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Анасон бананаАнасон банана
Ванила SambucaВанила Sambuca
Sambuca каков вид на пијалок?Sambuca каков вид на пијалок?
Хирошима коктел - нуклеарна експлозија во една чашаХирошима коктел - нуклеарна експлозија во една чаша
Црвени кучеЦрвени куче
Цреша SambucaЦреша Sambuca
Sambuca - силна италијански ликер со вкус на анасонSambuca - силна италијански ликер со вкус на анасон
Портокалово-манго SambucaПортокалово-манго Sambuca
ХирошимаХирошима
Опал нееднаквост (опал nera)Опал нееднаквост (опал nera)
» » Коктели од Sambuca