ma.AlcoruGuru.ru

Коктел мартини

коктел мартини

коктел мартини

Коктел мартини - еден од најпопуларните пијалоци.

Како и Mojito Таа го сака, и млади и позрел публика.

Јасно е дека како пијалок бармени се врти брзо и убаво.

Но, тоа не значи дека нема да биде иста готви дома и се третираат вашите пријатели. Може да се замисли дека постои огромен број на рецепти за коктели мартини.

Затоа, предлагам најпопуларните во вашата дискреција.

                         Мартин Абсинт

    состојки:

• Мартини Хемиско - (30 милилитри)

• Абсинт (30millilitrov)

• алкохол нане (5 ml)

• Водка (30 ml)

               подготовка

Прво, сите пијалоци се излади. Потоа, вотка, мартини absinthe и добро се меша со користење на висока чаша. На крајот додадете нане ликер.

                          SUNRISE коктел Bianco           состојки:

• «Бјанко» мартини (50 милилитри)

• Сок од портокал (75 милилитри)

• брусница (75 милилитри)

• Коцките (150 ° C)

           подготовка

Треба да се меша сите состојки во висока чаша. После тоа, на врвот ќе се раздени, и на дното на чашата треба да се појави убава црвена боја потсетува на сонце.

                           MARTINI коктел со сок      состојки:

• Сок (100 милилитри)

• Мартини (100 милилитри)

• мраз (50g)

           подготовка

Во овој случај, најдобро свеж овошен сок со нагласена киселост. Може да биде: цреша, лимон, ананас, портокал. Така што треба да се меша со сок со избраниот мартини и стави мраз.

                    Коктел MARTINI CHAMPAGNE

            состојки:

Видео: Мартини коктел Royale (Мартини Royale) рецепт

• Мартини (100 милилитри)

• јагода сируп (30 милилитри)

• Шампањ (150 милилитри)

• мраз (1100 в)

           подготовка

Тоа треба да се направи строго во согласност со овој модел. А чаша полна со коцки мраз. Потоа се претвори да се прелива со мартини, шампањ, а потоа конечно јагода сируп.

                         Коктел вотка мартини

         состојки:

Видео: Сува Мартини коктел / рецепт за познатиот коктел [Patee. рецепти]

• Водка (40 millilitov)

• Мартини пожелно сува (10 милилитри)

• Маслинки (2 парчиња)

• Лимоновиот сок (5 милилитри)

• мраз (100 в)

            подготовка

Во шејкер прелива мраз, се прелива вотка Протресете добро. Потоа се надополнува со мартини и повторно се меша. Potsedit во чаша, додадете сок од лимон (неколку капки). Овој коктел украсени со маслинки.

Тоа е само неколку рецепти за коктели мартини. Јасно е дека може да се готви и нејзините рецепти, и не се плашете да експериментирате. Со среќа!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Мартини ракијаМартини ракија
Коктел рецепти врз основа на Вермут "Бјанко"Коктел рецепти врз основа на Вермут "Бјанко"
Како и со што да пијат мартини BiancoКако и со што да пијат мартини Bianco
Разредена со други пијалаци мартиниРазредена со други пијалаци мартини
Десет од најдобрите рецепти за коктели мартиниДесет од најдобрите рецепти за коктели мартини
Коктели "Хавајски микс" и "мартини микс"Коктели "Хавајски микс" и "мартини микс"
Сув мартини (мартини Drei) - пие РузвелтСув мартини (мартини Drei) - пие Рузвелт
Коктели Мартини Бјанко домаКоктели Мартини Бјанко дома
Мартини прави аналогија со свои рацеМартини прави аналогија со свои раце
Коктел на мартини меша со воткаКоктел на мартини меша со вотка
» » Коктел мартини