ma.AlcoruGuru.ru

Коктели со шампањ

• Мешање

. Не обидувај се да се ослободи од шампањ кога се меша. Пијат многу пена и нема да биде во можност да се готви како што треба. Компоненти и стакло треба да се изладат.

Видео: Што коктели може да бидат подготвени врз основа на шампањ?

• прибор. Во овој случај тоа е најдобро да се користи големи високо очила чиј капацитет надминува 25% од вкупниот износ на сите состојки.

И сега јас предлагам едноставни рецепти, кои се добиени од најпознатите вкусни коктели со шампањ и дома-готвени.

                         коктел Бери

   состојки:

• цреша сок (25 милилитри)

• Шампањ (75 милилитри)

• Малина (2 лажици)

подготовка

Ако нема свежи бобинки, можете да го користите замрзнати или една точка. лажица малина џем. Малина сок и добро се меша во блендер, се става во чаша. Потоа се става на шампањ, нежно се промешува бар лажица.

                               ДОБРЕДОЈДОВТЕ коктел

          состојки:

• Шампањ (60 милилитри)

Видео: Коктел "Росини" со шампањ и јагоди• Водка (60 милилитри)

• сок од свеж лимон (15 ml)

• сируп било (30 millilditrov)

• Јагоди (3 парчиња).

Видео: Изненадете ги вашите гости! Рецепти за најдобрите коктели за празникот маса

• Шеќер за декорација

             подготовка

шејкер каша јагоди, се прелива сируп, вотка, сок од лимон. Сите добро промешајте, се става во висока чаша, истурете на шампањ, да престане. Рабовите на стакло посеан со шеќер во прав.                                  КИВИ коктел

       состојки:

• Шампањ (75 милилитри)

• Сок од портокал (25 ml)

• киви (Едно парче)

           подготовка

Во блендер измешајте добро киви сок. Става во чаша, се надополнува со шампањ. Стакло може да биде украсена со вкусна парче од киви.

                             коктел MIMOSA

          состојки:

• Шампањ (1 дел)

• Свеж сок од портокал (1 дел)

      подготовка

Ладни пијалоци се прелива во изладена чаша. Промешајте бар лажица. Од портокал лушпи да се притисне неколку капки сок (масло). Се меша повторно.

                              коктел VALENCIA

        состојки:

• Шампањ (200 ml)

• Свеж сок од портокал (100 ml)

• праска (Едно парче)

       подготовка

Со праска пулпа блендер размахване со свеж сок од портокал. Става во чаша, се надополнува со шампањ. Следна возбуда бар лажица. Стакло красат со парче портокал.

Ова се само некои од најпопуларните рецепти за коктели со шампањ. Вие, се разбира, имаат право да се подготви на експериментот. Така, ќе испаднат вкусна шампањ коктели, кои се ценети од страна на вашите пријатели.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Бери KirБери Kir
Алкохолни коктели со воткаАлкохолни коктели со вотка
Коктели со вотка и шампањКоктели со вотка и шампањ
Коктели со коњакКоктели со коњак
Чаша со шампањЧаша со шампањ
Газирани кивиГазирани киви
Коктели со коњакКоктели со коњак
Шампањ со кивиШампањ со киви
Лето коктели - 2 часа.Лето коктели - 2 часа.
АлбаАлба
» » Коктели со шампањ