ma.AlcoruGuru.ru

Ванила Коктели

ванила Коктели

ванила Коктели

Коктел ванила ви плени целосно ванила, сладок вкус.

Покрај тоа што е целосно да се увери и вашиот зафатен целиот ден на телото можат да се релаксираат и.

Видео: Коктел "ванила"

Коктел ванила е најдобро да се осети во мирна атмосфера, со светло романтична музика во кругот на вистински пријатели. Укинувањето на кафе коктел Таа има своја незаборавен белег - тоа е вкус и арома на ванила.

Следниве нуди популарен алкохолен пијалок рецепти кои што без многу напор може да се подготви дома.

Видео: Како да се направи коктел кола ванила / Како да се направи ванила Кола

                                 1. Ванила коктел рецепт

        состојки:

• Коњак (Една чаша)

• крем (3/4 чаша)

Видео: Ванила коктел Мекдоналдс

• Ванила Ликер (Една чаша)

• мраз (Една половина чаша)

              подготовка

Миксер вчита сите компоненти. Победи добро, пополни стакло. На масата со слама.                   2. коктел рецепт ванила Бери

          состојки:

• Водка (50 милилитри)

• брусница (50 милилитри)

• Ванила сируп (15 милилитри)

• сок од грејпфрут (100 милилитри)

• грејпфрут (Едно парче)• мраз

            подготовка

Висока highball чаша полна со коцки мраз. Потоа се става на вотка, сок од грејпфрут, сок од брусница, ванила сируп, до врвот на чашата. Промешајте со користење на коктел лажица. Гарнирајте со парче од грејпфрут.

                       3. коктел рецепт ванила јаболко

          состојки:

• Ванила сируп (5 милилитри)

• Сок од јаболко (20 милилитри)

• Вермут Белата (50 милилитри)

• Лимон (40 грама)

• Коцките (200 грама)

               подготовка

Во една чаша стави една четвртина од лимон. Потоа пополни чаша со мраз. Истурете вермут, сок од јаболко, ванила сируп. Бар лажица промешајте. Можете да декорирате со кора од лимон.

                       4. коктел Рецепт Ванила

            состојки:

• Ванила Ликер (Една чаша)

• Коњак (Една чаша)

• крем (3/4 чаша)

• мраз

         подготовка

Во блендер да камшик сите состојки. Излегува две чаши. Послужете со слама.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Ванила ликерВанила ликер
Млеко ликерМлеко ликер
Ванила мразВанила мраз
Алкохолни коктели со amarettoАлкохолни коктели со amaretto
Ванила SambucaВанила Sambuca
СовршенствоСовршенство
Ледениот брегЛедениот брег
Две докажан рецепт на ванила ликерДве докажан рецепт на ванила ликер
Рецепти коктели со холандскиот ликер & ldquo; адвокат & ldquo;Рецепти коктели со холандскиот ликер & ldquo; адвокат & ldquo;
Безалкохолни млеко тресеБезалкохолни млеко тресе
» » Ванила Коктели