ma.AlcoruGuru.ru

Коктели со млеко сладолед

Коктели со млеко сладолед

Коктели со млеко сладолед

Коктели со млеко сладолед е многу вкусен и хранлив пијалок е slacking, но се разликуваат од коктелот Мохито.

За нивната подготовка не е неопходно да се особено високи трошоци и време.

Тие лесно можат да бидат подготвени дома. Овие пијалоци се направи толку лесно како млеко тресе, само додадете повеќе сладолед. И јас се големо задоволство од овие пијалоци за нивната работа. Предлагам да ја видите најпопуларните рецепти.

                    млеко 1

  • Сладолед (200 грама)

  • крем или млеко

• Банана (0,5 парчиња)

                         подготовка

Половина каша банана со вилушка и се ставаат во блендер. Постојат, исто така, да додадете сладолед, млеко (крем, но подобро да се биде повеќе хранливи), и сите состојки се добро се меша во. Милкшејк е подготвен! Истурете во чаши и уживајте во еден убав пијалок.

                                       јагода млеко

• крем 80 грама (или крем ванила)

Видео: Млеко коктел со сладолед, банана и киви. Милкшејк дома

• Малку маснотии крем или млеко (една чаша)

• Замрзнати или свежи јагоди (може да биде јагода сируп или џем
јагоди)

                            коктели

Таа мора да се запомни дека коктел ќе вкус подобро ако се направи тоа дебели. Прво се прелива млеко во блендер и го стави на сладолед, добро промешајте.Кога саканиот конзистентност, можете да dodavat јагоди. Број на јагода зависи од вашиот избор. Ако ви се допаѓа сладок пијалок, тоа му дава голема џем.

Кога ќе завршите пијалок ќе се прелива во чаши, а потоа на врвот ќе убава кожа. Варен ремек може да разубави нафора ролни, чадор, други украси. И тогаш ќе добие голема пијат млеко со сладолед.

Видео: Како да се направи коктел на сладолед и млеко !!! :).

• шеќерен сируп (20 милилитри)
• кокосово крем (20 милилитри),
• жолчка од јајце (едно парче)
• мраз (100 грама)
• млеко (30 милилитри)

подготовка

Сите компоненти се мешаат во блендер. Потоа се става во чаша и се украсуваат со шлаг на врвот. Коктел подготвен.

компоненти во 2 дела:

• шеќер (4stolovyh лажици)
• млеко (400 ml)
• Ванила сладолед (две топки)
• Јагоди (две бобинки)

Прво проверете на карамела. Стопи шеќерот на тивок оган, треба да вклучите светло кафена боја. Потоа Дода пет чл. лажици вода. Неопходно е да се промешува постојано, за да се добие на конзистентноста на сируп.

Потоа дополнете млеко и да ја доведе до вриење. Oholozhennuyu два часа смесата се стави во фрижидер. Потоа се става содржината на тенджера во блендер, Дода, сладолед, размахване 15 секунди. Подготвени се прелива во коктел чаши, се украсуваат со бобинки.

• Ванила мраз (100 грама).
• млеко (100 грама).
• слатка павлака (50 грама).
• Свежи јагоди (150 грама)

Маршалуван јагоди нето стави во блендер. Постојат исто така и други компоненти. Размахване добро. Истурете во чаши и служат.

• млеко ладни (50 милилитри)
• сок од лимон (50 милилитри)
• ванила сладолед (50 грама)
• Грозјето Blue (30 грама)

Млеко, сок и сладолед, победи со миксер. На дното на чаша стави грозје плодови, а потоа се прелива како резултат на коктел. Подгответе се да биде задоволена.

• млеко ладни (30 грама)
• шеќерен сируп (20 g)
• изладен крем крем (20 грама)
• сладолед (100 g)
• жолчка (едно парче).
• шлаг (10 грама)

Добро се меша со миксер сите состојки, освен управувано во крем. Како резултат на пијалок се става во чаша и ставете шлаг на врвот. Коктел подготвен.

• млеко (150 ml)
• Ванила мраз (150 грама)
• Ванила сируп (30 ml)

Сите компоненти се крави во блендер. Подготвени да пијат влегоа во чаши. Украсени со цимет. Коктел подготвен.

Се разбира, некои состојки може да се промени и да се добијат нови прекрасни коктели млечни сладолед.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Чоколадо коктел рецептЧоколадо коктел рецепт
Деца јагода + млеко пијат за "многу" возрасниДеца јагода + млеко пијат за "многу" возрасни
Млеко РецептиМлеко Рецепти
Дали темата: зелени ореви во nochino рецепт алкохолДали темата: зелени ореви во nochino рецепт алкохол
Его-нозе и неговата подготовкаЕго-нозе и неговата подготовка
Ракија и кафе кулерРакија и кафе кулер
Млечни алкохолни коктелиМлечни алкохолни коктели
Банана - јагодаБанана - јагода
Млеко тресеМлеко тресе
Коктели со сладоледКоктели со сладолед
» » Коктели со млеко сладолед