ma.AlcoruGuru.ru

Алкохолни коктели со вотка

Алкохолни коктели со вотка

Алкохолни коктели со вотка

Алкохолни коктели со вотка одличен пијалак за да се забавува своите пријатели во тесен кругот на семејството.

од Млечни алкохолни коктели, ќе претпоставам карактеризира со недостаток на млечни производи. Ова е аматерски, како некој како тоа.

Подолу е листа на најпопуларните рецепти за да се подготват алкохолни коктели со вотка дома.

                       Коктел со VODKA      

 • Водка (100 милилитри)
 • Брусница сок (50 милилитри)
 • Алкохол вкусно боровинки (15 милилитри)
 • коцките

подготовка

Сите состојки добро се меша во блендер, и влегоа во очила. Дода, коцки мраз, и се сервира. Украсени со слама во форма на чадор.

  

                  Коктел на ликер

 • Брусница сок (две чаши)
 • Алкохол (половина чаша)
 • квалитет вотка (една чаша)
 • Сок од свежо портокали (половина чаша)
 • коцките

подготовка

Сите состојки освен коцки мраз, добро промешајте во бокал. Истурете во чаши, додадете коцки мраз, и се сервира.

                              црвена коктел

 • Водка (50 милилитри)
 • свеж сок од лимон од широк парче
 • Нар сок (150 милилитри)
 • коцките

подготовка

Чашата е прв пат стави коцки мраз одморете Дод компоненти се меша коктел подготвен. Можете да додадете малку шеќер во прав.

                          Коктел со пиво

 • Blackberry (еден мал број)
 • Водка (60 милилитри)
 • Алкохол (30 милилитри)
 • еден свеж сок од лимон
 • Пиво (една чаша)
 • коцките

подготовка

Сите состојки освен мраз добро се меша во блендер. Става во чаша, коцка мраз Дода, да ги декорираат со бобинки. Коктел подготвен служат.

                       Коктел вотка

 • Водка (70 милилитри)
 • Брусница сок (две од чл. Лажици)
 • Сок од две лимес
 • Коцки мраз (четири генерал)

подготовкаСите компоненти се добро се меша во блендер. Подготвени се прелива во коктел чаша, да ги декорираат со боровинки.

            РУСКА коктел

  • Водка (30 милилитри)

  • алкохол (било кој) 50 милилитри

 • Коцките

подготовка

Сите состојки се мешаат во чаша. Коктел силни мажи, се служи со слама.

                         WHITE коктел

• Champagne ладни (150 милилитри)

   • Добра Водка (50 милилитри)  • Коцките

подготовка

  Првата чаша шампањ се истури, а потоа се стави коцки мраз и потоа се става на вотка. Вие не треба да се промешува. Красат цевка -Umbrellas може да плодови.

                           Коктел со VODKA

  • Водка (една чаша)

  • Брусница сок (една чаша)

  • сок портокал (една чаша)

  • Лимон

    • Коцките

подготовка

Сите состојки освен лимон добро се меша во блендер. Става во чаша, а потоа ги красат со парче лимон, конзервирана цреши. Коктел подготвен.

                           Коктели со ликер

  • Водка (100 милилитри)

  • алкохол (25 милилитри)

  • свежи или замрзнати малини (0,5 чаши)

  • брусница сок (100 милилитри)

  • Коцките

подготовка

Сите состојки добро се меша во блендер. Потоа се става во чаши, Дода, малку сода, како и било лимонада. Украсете со плодови и се сервира.

              Коктел со цреши

  • Cherry Ликер (0,75 чаша)

  • Водка (една чаша)

  • на вода (половина чаша)

  • шеќер (1,25 чаша)

  • цреша (фунти)

подготовка

Со цреши изми отстранат коските. Потоа мачкам и стискаш на сок преку најлон. Тогаш сок, и сите други компоненти се добро се меша во блендер, се прелива во чаши и се украсуваат со цреши од џем. Коктел подготвен.

Како што можете да видите со цел да се подготват такви пијалаци, во принцип, не е премногу тешко. Ние треба само желба и малку фантазија, а потоа ќе испаднат вкусна и убава алкохолни коктели со вотка.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Рецепти алкохолни коктелиРецепти алкохолни коктели
Коктели со водка и вермутКоктели со водка и вермут
Коктели и црвено виноКоктели и црвено вино
Алкохолни коктелиАлкохолни коктели
Коктели од SambucaКоктели од Sambuca
Cooch БехарCooch Бехар
Коктели со џинКоктели со џин
Коктели со текилаКоктели со текила
Млечни алкохолни коктелиМлечни алкохолни коктели
Коктели Мартини Бјанко домаКоктели Мартини Бјанко дома
» » Алкохолни коктели со вотка