ma.AlcoruGuru.ru

Коктели со текила

Коктели со текила

Коктели со текила

Коктели со текила е популарен пијалок.

Особено, тие се разликуваат по својата оригиналност и вкус карактеристики.

Многу рецепти за коктели со текила лесно да се готви дома, и тоа не е потребна посебна опрема.

Во овој случај, тоа треба да биде само желба и состојки. Овие коктели уживаат полека, постепено, savoring легендата, тоа е незаборавно искуство. И сега нудат возбудливи и вкусни рецепти за коктели со текила.

                                  Коктел "Палома"

           состојки:

• Текила  (70 милилитри)

• Тоник (40 ml)

• сок од лимон (20 милилитри)

• сок од грејпфрут (60 ml)

          подготовка

Со миксер измешајте ги сите компоненти, се става во чаша.

                            Коктел "ХРАБРО бик"

       состојки:

• Текила "Бланко" (50 ml)

• ликер "Kahlua" (20 милилитри)

• Лимон (A)

• кршен мраз

       подготовка

Текила, алкохол и мраз се меша во чаша. Потоа ги красат со парче лимон.                                Коктел "матадор"

           состојки:

• сок од ананас (100 ml)

• Сок од вар (20 милилитри)

• Текила  (50 ml)

• Коцките

            подготовка

Компоненти треба да бидат добро се меша во шејкер. По фрлаат во чаша, испорачана со мраз.

                     Коктел "Текила SUNSET"

    состојки:• Бренди боровинки (10 ml)

• Сок од портокал (60 милилитри)

• Текила (30 ml)

• мраз

     подготовка

Во една чаша истури неколку парчиња на висок квалитет на мраз, се посипува со текила, тогаш сок од портокал. Потоа, многу внимателно се става една чаша ракија на ѕидот. Тој тоне на дното на чашата. Украсени со парче портокал, цреша може.

                   Коктел "Aerie"

    состојки:

Видео: Коктел со текила за Ноќта на вештерките "черепот Катрина" [Cheers! | пијалаци]

• Текила "Бланка" (30 ml)

• Sambuca (30 милилитри)

• Сок од вар (Едно парче)

• сок од ананас (Сто милилитри)

• Алкохол "Blue Curacao"  (20 милилитри)

• кршен мраз

   подготовка

Состојки освен алкохол темелно се меша во шејкер. Потоа се става преку цедилка во висока чаша. Топ треба внимателно да се прелива со посебен слој на алкохол. Украсени со круг на портокал.

                      Коктел "Ел Превод"

    состојки:

• Текила Чоколадо (50 милилитри)

• темно пиво  (300 милилитри)

    подготовка

Компонентите се меша во чаша. После јадење има пријатен вкус.

                       Коктел "Изгрев"

     состојки:

• Текила Сребрена на (50 милилитри)

• сируп Гренадините  (10 милилитри)

• Сок од портокал (150 милилитри)

• Коцките (200 ° С)

      подготовка

Во висока чаша се истури мраз, да додадете останатите состојки, се меша. Потоа, пожелно е да се украсуваат парче портокал.

Ова е само мал дел од рецепти за коктели со текила. Јасно е дека можете да експериментирате и да бидат сигурни да се добие убав пијалок. На пример исто како вкусен коктел "јаболко виски".

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Текила бумТекила бум
Коктел "зелен брег"Коктел "зелен брег"
ИзгрејсонцеИзгрејсонце
ПодморницаПодморница
Коктели од SambucaКоктели од Sambuca
El DoradoEl Dorado
Коктели со џинКоктели со џин
Коктели со текилаКоктели со текила
ЉубомораЉубомора
Текила бумТекила бум
» » Коктели со текила