ma.AlcoruGuru.ru

Коктели со џин

Видео: Како да се подготви коктел на џин? Обиди се со "Silent лагуна"

Коктели со џин пијалоци се одлични, бидејќи тоа е џинот е идеална основа за таква коктели .. И, она што е најинтересно коктели со џин не е тешко да се готви дома, со многу време на сите ..." />
                                         Pendennis

          состојки:

џин (60 ml)

Сок од dime (25 милилитри)

кајсија ликер (30 mi llilitrov)

кората од лимон

горчлив (5 ml)

кршен мраз

             подготовка

Сите компоненти Победи преку тресат интервјуерот. Процедете во чаша и гарнитури со кора од лимон.

                                Летечкиот Холанѓанец

            состојки:

џин (50 ml)

сок од лимон (7,5 милилитри)

сок од портокал (7,5 милилитри)кората од лимон

Angostura bitters (3 милилитри)

кршен мраз

                  подготовка

Го победи на сите состојки во шејкер (освен кора). Процедете во чаша ладна, гарнитури со кора од лимон. Коктел Џин подготвени.

                                                 Алјаска

               состојки:

Angostura bitters (2 милилитри)џин (60 ml)

кора од портокал

Алкохол жолта хербални (20 ml)

кршен мраз

                  подготовка

Сите состојки добро се меша во чаша, FIHM става во чаша, украсени со кора од лимон.

                                APPLE MARTINI

              состојки:

џин (15 милилитри)

сок од јаболко (40 милилитри)

парче јаболко

сув вермут (25 милилитри)

                   подготовка

Во една чаша, измешајте ги сите состојки. Става во чаша, декорирајте со парче од јаболко. Коктел Џин подготвени.

                                                   ARNO

            состојки:

џин (30 милилитри)

сув вермут (30 ml)

праска ликер (30 ml)

коцки мраз (200 ° С)

               подготовка

Во една чаша измешајте ги сите состојки, се става во чаша, украсени со парче лимон.

Вие исто така може да се експериментира особено добро Џин меша со овошни сокови. Потоа коктели со џин е мека и миризлива. Ви посакувам успех и пријатен престој!

Видео: Џин и грев

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Коктел "Бетон"Коктел "Бетон"
Алкохолни коктели со воткаАлкохолни коктели со вотка
Коктели со џин и вискиКоктели со џин и виски
Коктели со вермутКоктели со вермут
Кисело кисела коктелиКисело кисела коктели
Коктели со џинКоктели со џин
Коктели со текилаКоктели со текила
Безалкохолни коктели со ГренадинитеБезалкохолни коктели со Гренадините
Екран ѕвезда - 2 часа.Екран ѕвезда - 2 часа.
Веќе сте се обиделе коктели со Калвадос?Веќе сте се обиделе коктели со Калвадос?
» » Коктели со џин