ma.AlcoruGuru.ru

Коктели со млеко сладолед

                            подготовка

Банана чиста излупени, се сече на парчиња и се става во блендер. Постојат, исто така, се истури млеко и го стави на стопен сладолед. Сите компоненти се шлаг со миксер и се прелива во чаши. Подготвени да пијат украсени со нане или парче од рендано чоколадо.

                     милкшејк 2

• млеко (2/3 чаша)

• Сладолед (80 грама) од било кој вид

                 подготовка

Видео: млеко тресе (чоколадо, банана, киви, јагоди)

Миксер е исполнет со млеко, додадете павлака и размахване да се формира пена. Сега се поврзете вашата имагинација да се подготви и неговата убава присутни. Пијалок може да се разубави со рендано чоколадо, додадете шлаг. Главната изненадување вашите гости.

                      милкшејк 3

 • Ванила сладолед (200 грама)

• нане лисја

• рендан ѓумбир

• млеко (100 ml)

                       подготовка Истурете млеко во блендер, да додадете сладолед, нане лисја (ситно сечкани) и малку рендан ѓумбир корен. Сите состојки се добро се меша. Подготвени да пијат се прелива во чаши, се украсуваат со нане лисја. Коктел подготвен да се служи.

коктел адвокатурата

• шеќерен сируп (20 милилитри)
• кокосово крем (20 милилитри),
• жолчка од јајце (едно парче)
• мраз (100 грама)
• млеко (30 милилитри)

подготовка

Сите компоненти се мешаат во блендер. Потоа се става во чаша и се украсуваат со шлаг на врвот. Коктел подготвен.

коктел КАРАМЕЛ

компоненти во 2 дела:

Видео: млеко тресе со сладолед: 5 вкусни рецепти!• шеќер (4stolovyh лажици)
• млеко (400 ml)
• Ванила сладолед (две топки)
• Јагоди (две бобинки)

подготовка

Прво проверете на карамела. Стопи шеќерот на тивок оган, треба да вклучите светло кафена боја. Потоа Дода пет чл. лажици вода. Неопходно е да се промешува постојано, за да се добие на конзистентноста на сируп.

Потоа дополнете млеко и да ја доведе до вриење. Oholozhennuyu два часа смесата се стави во фрижидер. Потоа се става содржината на тенджера во блендер, Дода, сладолед, размахване 15 секунди. Подготвени се прелива во коктел чаши, се украсуваат со бобинки.

јагода коктел

• Ванила мраз (100 грама).
• млеко (100 грама).
• слатка павлака (50 грама).
• Свежи јагоди (150 грама)

подготовка

Маршалуван јагоди нето стави во блендер. Постојат исто така и други компоненти. Размахване добро. Истурете во чаши и служат.

коктел LEMON

• млеко ладни (50 милилитри)
• сок од лимон (50 милилитри)
• ванила сладолед (50 грама)
• Грозјето Blue (30 грама)

подготовка

Млеко, сок и сладолед, победи со миксер. На дното на чаша стави грозје плодови, а потоа се прелива како резултат на коктел. Подгответе се да биде задоволена.

коктел јајце

• млеко ладни (30 грама)
• шеќерен сируп (20 g)
• изладен крем крем (20 грама)
• сладолед (100 g)
• жолчка (едно парче).
• шлаг (10 грама)

подготовка

Добро се меша со миксер сите состојки, освен управувано во крем. Како резултат на пијалок се става во чаша и ставете шлаг на врвот. Коктел подготвен.

Коктел млеко, ванила

• млеко (150 ml)
• Ванила мраз (150 грама)
• Ванила сируп (30 ml)

Видео: Фереро Рошер милкшејк со сладолед

подготовка

Сите компоненти се крави во блендер. Подготвени да пијат влегоа во чаши. Украсени со цимет. Коктел подготвен.

Се разбира, некои состојки може да се промени и да се добијат нови прекрасни коктели млечни сладолед.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Коктели со млеко сладоледКоктели со млеко сладолед
Деца јагода + млеко пијат за "многу" возрасниДеца јагода + млеко пијат за "многу" возрасни
Млеко РецептиМлеко Рецепти
Его-нозе и неговата подготовкаЕго-нозе и неговата подготовка
Како да се подготват алкохоличар милкшејкКако да се подготват алкохоличар милкшејк
Млечни алкохолни коктелиМлечни алкохолни коктели
Банана - јагодаБанана - јагода
Безалкохолни млеко тресеБезалкохолни млеко тресе
А сорта на рецепти за кафеА сорта на рецепти за кафе
Млеко тресеМлеко тресе
» » Коктели со млеко сладолед