ma.AlcoruGuru.ru

Млеко тресе

                       

домашна коктели

• млеко (100 millilitrv)

• цимет во прав (еден h. Лажица)

• кондензирано млеко (25 ml)

• лимон (едно парче)

• круша (едно парче).

Чистење на сијалицата од кора, извадете семиња и се сече на половина. Половина од круши и го стави сите други состојки во миксер и добро промешајте. Потоа се става во чаши и се украсуваат со останатите парчиња на круша. Домашни млеко подготвени.

                     

                  ДОБРА коктел

Видео: DIY - милкшејк на различни зеленчук: домат, краставица, цвекло.

• снегулки (50 грама)

• млеко (0,5 литри)

• шеќер (2 лажици. Лажици)

• Јогурт крем (една чаша)

• Замрзнати јагоди

• мелен цимет

Снегулки zaparivayut врела вода за една минута. Потоа ние ги префрли во блендер, тука се прелива млеко, павлака и јогурт микс. Потоа додадете замрзнати јагоди, шеќер, и размахване повторно. Корисни коктел влегоа во чаши, се украсуваат со цимет и јагода.

  

                 ДОМ милкшејк

• млеко (две чаши)

• крем (две чаши)

• Море buckthorn замрзнат (200 грама)

• MED (3 лажици. Лажици).

Во миксер измешајте добро мед и морето buckthorn. Потоа се надополнува со млеко и павлака, промешајте повторно. Пијалокот подготвени, може да се хранат.

Видео: Па, oochen вкусни - милкшејк!

                   банана коктел

 • Банана (зрели) (1 x)
 • Млеко (две чаши)
 • Мед или шеќер (по вкус)

Мелење во блендер банана на, прелиена со млеко и мед или шеќер, победи добро. Пијалокот е подготвена.

   тресењето на млеко  

 • Млеко (50 милилитри)
 • Сладолед (50 грама)
 • Јагода сируп (20 милилитри)
 • јагоди


подготовка

 Млеко, сладолед и јагода сируп, се стави во блендер и се меша добро. Става во чаша и се украсуваат со јагоди. Коктел подготвен.

чоколадо коктел

 • Млеко (две чаши)
 • Темно чоколадо (50 грама)
 • Бананите (две парчиња)
 • цимет

подготовка

Пресврт банани во блендер, се движат во тава, Дода млеко, рендано чоколадо, и се промешува сето тоа доведе до вриење. Потоа целата маса се става во блендер, се промешува и се прелива во чаши. Пијалокот служи топла или zolodnym. Украсени со цимет стап.

             ЕДНОСТАВНО коктел

 • различни плодови)
 • Мед (лажица)
 • Млеко (една чаша)

подготовка

Сите состојки добро се меша во блендер. Пијалокот се става во чаша, можете да додадете парче мраз. Коктел подготвен.

  домашна коктели

  • млеко (една чаша)

  • бобинки (неколку)

Видео: Па, oochen вкусни - милкшејк "Орео" и "Kit Kat"!

  • Детско храна (две лажици)

    подготовка

Млеко со Бери се меша во блендер. Дода, храна за бебиња. Коктел подготвен.    Коктел за губење на тежината

  • јајца, три парчиња)

  • Банана (0,5 парчиња)

  • посно млеко (половина чаша)

  • ниски-масти урда (една лажица)

  • Какао во прав (две лажици)

подготовка

Ние се подели на протеини од јајце и ставете ги во блендер, на останатите компоненти на Дод. Сите се меша добро. Истурете во чаши, коктел е подготвена.

   домашна коктели

  • парчиња мраз

  • мандарина сируп (две од чл. Лажици)

  • млеко (една чаша)

  • портокали (4 парчиња)

                подготовка

Сите компоненти се меша добро во блендер. Се прелива во коктел чаши и служат со слама на маса.

     коктел ДОМА

  • Круша (половина)

  • кондензирано млеко (25 ml)

  • сок од лимон (од околу 1 лимон)

  • млеко (половина чаша)

  • мелен цимет (една лажичка)

подготовка

Сите компоненти на микс, се прелива во чаши и облагородување на парчиња на круша. Потоа им служи.

            КАФЕ коктел

   • сок од ананас (половина чаша)

  • Кафе, земјата

  • млеко (половина литар)

  • шеќер (шест лажички)

  • Кафе ладно (три чаши)

                   подготовка

Сите состојки освен земјата кафе стави во миксер, добро peremeshivaem.Nalivaem во чаши, посипете ги со свежо мелено кафе, можете да додадете шлаг. Коктел подготвен.

     милкшејк ДОМА

  • Мед (три лажици)

  • Замрзнати Seabuckthorn (200 грама)

  • крем (две чаши)

  • млеко (две чаши)

подготовка

Buckthorn мед и добро се меша во блендер, тогаш Дод млеко и павлака. Истурете во чаши и се украсуваат со бобинки. Коктел подготвен.

  Според оваа шема, можете да се подготват сите милкшејк, додавајќи било овошје, џем и така натаму. Како што можете да видите со цел да се подготват овие корисни и вкусни пијалоци, тоа не е неопходно да се стави многу напор.

треба само желба и малку имагинација, и навистина ќе се такви прекрасни пијалоци како милкшејк.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Вкусни коктели - рецепти со авокадоВкусни коктели - рецепти со авокадо
Млеко тресеМлеко тресе
Млеко РецептиМлеко Рецепти
Млечни алкохолни коктелиМлечни алкохолни коктели
Нова "во Порторико"Нова "во Порторико"
Пијте за вашето здравје!Пијте за вашето здравје!
Манго - рецепти за вкусни и хранливи коктелиМанго - рецепти за вкусни и хранливи коктели
Банана - јагодаБанана - јагода
Кафе коктелКафе коктел
Милкшејк со јајцеМилкшејк со јајце
» » Млеко тресе