ma.AlcoruGuru.ru

Кафе коктел

кафе коктел

кафе коктел

Кафе коктел, како и чоколадо Таа има своја уникатна арома и вкус.

Тоа може да биде на различни рецепти такви пијалаци.

Но, за готвење дома ќе одговараат на веќе тестиран рецепти кафе коктели.

Можам само да кажам дека тоа може да биде со алкохол и безалкохолни коктели.

                       1. коктел рецепт за кафе

           состојки:

• Инстант кафе (Една лажичка. Супена лажица)

• Млеко (Една чаша)

• кафе ликер (Една чаша)

• Шеќер (Три лажиче. Лажици)

• јајце (Едно парче)

                подготовка

Промешајте од јајце со шеќер, додадете инстант кафе. А потоа постепено се прелива млеко на вриење. Кул, мешајќи полека додадете ликер. На дното на чашата да се стави парче мраз, и се прелива коктел.

             Рецепт 2. Домашна Капучино

            состојки:• Инстант кафе (Една лажичка. Супена лажица)

• чоколаден сируп (Една табела. Лажица)

• Млеко (Една чаша)

Видео: Па, oochen вкусни - кафе коктели!

• шеќер, цимет (По вкус)

• мраз (Две генерал)

        подготовка

Во блендер треба да се меша чоколаден сируп, млеко, мраз и кафе. Мешајте додека пенење и додадете шеќер. Потоа се става во чаши, се украсуваат со цимет.

             3. коктел рецепт кафе "пијалаци"             состојки:

Видео: Кафе коктел

• Банана, средни (Едно парче)

• Еспресо (250 милилитри)

• Какао во прав (Една половина на табелата. Лажици)

• Јогурт нормално (250 милилитри)

• Секое сезонски плодови (Еден грст)

• цимет (Една четвртина од еден лажичка)

        подготовка

Банана студот во фрижидер, се сече на мали парчиња и ставете ги во блендер. ЕСПРЕСО кафе треба да биде свежо и ладење. На кратко товар блендер сите состојки и брзо движење и да пире. Истурете во чаши.

        4. коктел рецепт кафе "Бразилецот брејкденс"

            состојки:

• Млеко (125 милилитри)

• Инстант кафе (Две лажички. Лажица)

• Сладолед (100 грама)

• Чоколадо

          подготовка

Со користење на блендер да камшик кафе, млеко и сладолед. Става во чаша и се украсуваат со рендано чоколадо.

               Рецепт 5. Kfeyny коктел "свадба"

         состојки:

• Тоник (40 милилитри)

• Шампањ (100 милилитри)

• Црно кафе, силна (50 милилитри)

• мраз

            подготовка

Ние ги користиме на чаша шампањ. Овој кревет коцка мраз, потоа се става шампањ првиот тоник. А веднаш потоа се прелива ладење слатко кафе. Подготвен коктел служи на маса.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
5 Начини да се направи ликер од кафе5 Начини да се направи ликер од кафе
Вино коктелиВино коктели
Кафе ликерКафе ликер
Алкохолни коктели со amarettoАлкохолни коктели со amaretto
Десет од најдобрите алкохолни коктели со кафеДесет од најдобрите алкохолни коктели со кафе
Црна РускатаЦрна Руската
Како да се произведуваат алкохол од sgushchenki 4 вкусовиКако да се произведуваат алкохол од sgushchenki 4 вкусови
Mokachino кафе во вашата работна масаMokachino кафе во вашата работна маса
Лето коктели - 2 часа.Лето коктели - 2 часа.
Црна капетанотЦрна капетанот
» » Кафе коктел