ma.AlcoruGuru.ru

Коктели со џин

Коктели со џин

Коктели со џин

Коктели со џин пијалоци се одлични, бидејќи тоа е џинот е идеална основа за таква коктели.

И, што е најинтересно коктели со џин не е тешко да се готви дома, не треба многу време во овој случај.

Многу рецепти како коктели веќе долго ужива голема популарност меѓу младите и постарите љубители на такви пијалаци.

самата Џин има кисел вкус на смрека. Во принцип, ова е различен и како пијалок, на пример, Малибу коктел.

                        Рецепти коктели со џин

                     Лејди Четерли

      состојки:

џин (30 милилитри)

сув вермут (10 ml)

Курасао (10 ml)

сок од портокал (10 ml)

кршен мраз

     подготовка

Сите состојки се натоварени во шејкер и победи добро. Потоа се става во чаша со висока нога.

                                    Bramble

          состојки:

џин (50 ml)

шеќерен сируп (10 милилитри)

сок од лимон (20 милилитри)

Blackberry ликер, или касис (15 милилитри)

       подготовка

Прво, во една чаша замеси 3 капини. Потоа се става во сок од лимон, шеќер сируп, џин, се меша добро. Сето ова процедете во чаша и се наполни салата на врвот од кршен мраз. Потоа се надополнува со алкохол, па дури и искршен мраз, да се добие на лизгачот. Украсете со боровинки.

                         мајмун IRON

         состојки:

џин (50 ml)

absinthe (10 милилитри)

Гренадините (15 милилитри)

вар (0,5 единица)

кафеав шеќер

кршен мраз

          подготовка

Shaker пополни со мраз, ставете ги сите состојки и да се притисне на сок од половина лимон. Се меша добро и се прелива во чаша. Абсинт лажица поставени на стакло. Го стави коцка шеќер и половина исцеден лимон. Шеќер намачкајте absinthe и запалени. Стопи шеќерот се меша во чаша. Пијалокот е подготвена.                            Lucien Годен

        состојки:

џин (30 милилитри)

сув вермут (15 милилитри)

ликер од портокал (15 милилитри)

горчлив Вермут (15 милилитри)

Кора од портокал

коцки мраз

            подготовка

Сите компоненти освен кора во чаша добро се меша. Потоа процедете во чаша и гарнитури со кора од лимон.

                                             Венера

              состојки:

џин (50 ml)

секој вино (25 милилитри)

вотка добра (10 милилитри)

вар кора од лимон

вар (Polshtuki)кршен мраз

             подготовка

Прво ние се излади на стакло, која ќе служи коктел. За да го направите ова, едноставно се прелива во мраз и нека застане. Понатаму, во друга чаша полна со мраз, се прелива вино, вотка, џин и сок од половина лимон, а потоа се меша добро. Од ладење стакло за да го отстраните мразот прелива како резултат на коктел красат кора.

                                         Pendennis

          состојки:

џин (60 ml)

Сок од dime (25 милилитри)

кајсија ликер (30 mi llilitrov)

кората од лимон

горчлив (5 ml)

кршен мраз

             подготовка

Сите компоненти Победи преку тресат интервјуерот. Процедете во чаша и гарнитури со кора од лимон.

                                Летечкиот Холанѓанец

            состојки:

џин (50 ml)

сок од лимон (7,5 милилитри)

сок од портокал (7,5 милилитри)

кората од лимон

Angostura bitters (3 милилитри)

кршен мраз

                  подготовка

Го победи на сите состојки во шејкер (освен кора). Процедете во чаша ладна, гарнитури со кора од лимон. Коктел Џин подготвени.

                                                 Алјаска

               состојки:

Angostura bitters (2 милилитри)

џин (60 ml)

кора од портокал

Алкохол жолта хербални (20 ml)

кршен мраз

                  подготовка

Сите состојки добро се меша во чаша, FIHM става во чаша, украсени со кора од лимон.

                                APPLE MARTINI

              состојки:

џин (15 милилитри)

сок од јаболко (40 милилитри)

парче јаболко

сув вермут (25 милилитри)

                   подготовка

Во една чаша, измешајте ги сите состојки. Става во чаша, декорирајте со парче од јаболко. Коктел Џин подготвени.

                                                   ARNO

            состојки:

џин (30 милилитри)

сув вермут (30 ml)

праска ликер (30 ml)

коцки мраз (200 ° С)

               подготовка

Во една чаша измешајте ги сите состојки, се става во чаша, украсени со парче лимон.

Вие исто така може да се експериментира особено добро Џин меша со овошни сокови. Потоа коктели со џин е мека и миризлива. Ви посакувам успех и пријатен престој!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Алкохолни коктели со воткаАлкохолни коктели со вотка
Коктел МалибуКоктел Малибу
Коктели со коњакКоктели со коњак
Коктели со водка и вермутКоктели со водка и вермут
Коктели со вермутКоктели со вермут
10 Најдобри коктели со џин10 Најдобри коктели со џин
Коктели од SambucaКоктели од Sambuca
Коктели со текилаКоктели со текила
Најдобрите коктели со ликерНајдобрите коктели со ликер
Млечни алкохолни коктелиМлечни алкохолни коктели
» » Коктели со џин