ma.AlcoruGuru.ru

Коктели со коњак

Коктели со коњак

Коктели со коњак

Коктели со коњак се смета за еден од најпопуларните на такви пијалаци.

Таквите коктели малку нормализирање на висок крвен притисок, како самата ракија проширува крвните садови.

Затоа коктели и ракија се многу популарни меѓу постарите љубители на овој вид на пијалаци, како и коктели со Sambuca.

Јас претставуваат најпопуларните коктел рецепти со коњак.

              Колибри

             состојки:

• алкохол нане (20 милилитри)

• Коњак (20 милилитри)

            подготовка

Во една чаша нежно истури првиот алкохол. За да го направите ова, користете нож. А потоа истури ракија. два слоја треба да работат.

                   ORANGE

  состојки:

• портокал Тинктура (30 милилитри)

• Шеќер (Едно парче)

• Коњак (60 милилитри)

• Лимон (Круг еден)

• мраз (Едно парче)

              подготовка

Во една чаша стави шеќер и се прелива ликер од портокал. Потоа стави парче мраз, се прелива ракија и се промешува лесно потребно. Пред да им служи на работ на стаклото за да ги красат круг од лимон.

                      GRAPE

состојки:

• Сок од грозје (30 милилитри)

• Вермут (10 милилитри)

• Коњак (40 милилитри)

• мраз (Едно парче)               подготовка

Видео: вознемирувам луѓето Saydkar како шанкер: Црна Месечината и брза кола [шанкер]

Сите компоненти треба да се меша во чаша, потоа се става преку цедилка во чаша конус. Пијалокот се испорачува во ладење државата.

                  коктел Калу

состојки:

• Коњак (25 милилитри)

 • алкохол Kahlua

             подготовка

Во една чаша се става на коњак, а потоа внимателно составена алкохол. Вие не треба да се промешува.

                            QUEEN MARY

   состојки:

• Коњак (30 милилитри)

• Абсинт (5 милилитри)

• Cointreau (30 милилитри)• Свети Сокот од калинка (5 милилитри)

• Бери Cherry (Едно парче)

• мраз

                 подготовка

Сите компоненти се меша во шејкер. Тогаш ќе треба да се напрегаат во една чаша и гарнитури со цреша

                      RED MOON

состојки:

• Коњак (20millilitrov)

• јагода сируп (10 милилитри)

• сок Marák (40 милилитри)

• Шампањ (Sweet или полу-слатка)

• Бери Cherry (Едно парче)

                      подготовка

Shaker пополни сите состојки освен цреши и шампањ. Се меша, се филтрира и се става во чаша. Дотурете со шампањ. Украсете со цреша skewers и конечно служи коктели со коњак

                        BEACON

   состојки:

• Коњак (20 милилитри)

• Chartreuse (20 милилитри)

• жолчка (Едно парче)

              Подготовка:

Шеќер кора за декорација на стакло конус. Потоа, алкохол се лади и се става во чаша. Жолчка се спушта полека во текот на ѕид во алкохол. Посипете со рендано морско оревче. И на крај ладење внимателно се става на коњак во жолчката.

                            Меден месец

   состојки:

• Коњак (40 милилитри)

• Cointreau (10 милилитри)

• Бело вино (10 милилитри)

• портокал (Еден круг)

• мраз

               подготовка

Сите компоненти се меша во чаша за мешање. Тогаш ќе треба да се напрегаат во чаша. На ѕидот на стакло нанижани портокалова круг. Коктел ракија подготвена.

                        чудесната коктели

         состојки:

• Коњак (25 милилитри)

• Зелена Chartreuse ликер (12 милилитри)

• цреша ракија (12 милилитри)

              подготовка

Сите компоненти беа потресени во коктел шејкер. А потоа се исцеди и се прелива во чаша.

Пријатели тука е само мал дел од бројот на рецепти, кои го прават коктели со коњак. Вие исто така може да се направи пијалаци во нивните индивидуални рецепти со користење на состојки кои ви се допаѓа.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Алкохолни коктели со воткаАлкохолни коктели со вотка
Рецепти алкохолни коктелиРецепти алкохолни коктели
Коктел МалибуКоктел Малибу
Коктели со коњакКоктели со коњак
АлбаАлба
Коктели од SambucaКоктели од Sambuca
Коктел "огнена топка"Коктел "огнена топка"
Коктели со џинКоктели со џин
ЈужноЈужно
Коктели со текилаКоктели со текила
» » Коктели со коњак