ma.AlcoruGuru.ru

Цреша ratafii

цреша ratafii

Цреши се чистат од семето, мелени плодови, мелени коски, се меша мелени плодови и семиња. Стискаш сок (1,5 кг цреши добиени околу 200 ml сок), и дополнување на истиот износ на вотка. До 1 литар од оваа мешавина беше ставен 250 гр шеќер. Можете да додадете сок од малина или цимет, жезло и бел бибер малку.

2 kg на цреши, 500 g шеќер, 6-7 парчиња. каранфилче, 2 вреќи со ванилин, цреша остава 6, 750 мл вотка, цимет, морско оревче вкус.Зрела цреша миење, извадете ја рачката и семиња, плодови, и се прелива во шише со широк врат, и се полни со шеќер. Додадете каранфилче, ванила, цимет, морско оревче и цреша лисја. Застанете во сонцето 8-10 дена, а потоа додадете силна вотка. По 4-5 недели ratafii вирус и се прелива во шишиња.Зрели цреши јасно на семиња, да додадете некои малини и здроби се што е. Стави во тегла и оставете за 1 недела, мешајќи 2-W пати на ден. После тоа, стискаш на сок. 1,8 литар сок додадете 1.2 L на вотка (6 чаши), издробени цреша камења и 700 g шеќер. Се меша добро и се ставаат во сад, додадете цимет и се остава да отстои 1 недела, мешајќи секојдневно. Вирус, се прелива во шишиња, плута.

6-10 кг црни цреши, 6 литри вотка и шеќер.

Цреша каша, се стави на 2 дена во подрумот или на кој било ладно место да се потенцира на сок. Стискаш на сок и вирус преку крпа. Марк прелива вотка, дестилирана. За секој 2,5 литри на добиената алкохол додадете 1,2 литри на цреша сок и 400 гр шеќер растворен во цреша сок, се промешува и се филтрира.

Црна цреша градина да се водат и го стави на 2 дена во подрумот, да се потенцира на сок, а потоа стискаш преку интернет. Останатите лушпи и коските со јадра стави во коцка, и фрлаат 4.1 литри на француски дестилирана вотка. Како резултат на алкохол се прелива двојно повеќе цреша сок, додадете шеќер во прав, се промешува и вирус.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Грозје ratafiiГрозје ratafii
Ratafii на праска јамиRatafii на праска јами
Ликер црешиЛикер цреши
Рибизла ratafiiРибизла ratafii
Слатка вотка (ratafii): рецептиСлатка вотка (ratafii): рецепти
Цреша ракијаЦреша ракија
Ratafii смрекаRatafii смрека
Кајсија ratafiiКајсија ratafii
Цреша ракијаЦреша ракија
Алкохол на црвени рибизлиАлкохол на црвени рибизли
» » Цреша ratafii