ma.AlcoruGuru.ru

Кајсија ratafii

Видео: Инфузија "BlackBerry"

кајсија ratafii

Ratafii кајсија №1

100 g на кајсии, 200 гр шеќер, 8 парчиња. каранфилче, жезло, цимет, вотка кајсија намали како фино што е можно, да се скрши коските и отстранување на јадрото, фунтата и додадете сецкани овошје. Прелива вотка, додадете шеќер, малку цимет, каранфилче, морско оревче малку боја. Па плута и инсистираат на 2-3 недели. Вирус, се прелива во шишиња.

Видео: светлина, тинктуриRatafii кајсија № 2

Видео: Alco

50 парчиња. кајсии, 750 мл бело вино, шеќер, француски вотка.Свежи кајсии сече на парчиња, се скрши коските, отстранување на јадрото, ги кора и се исецка. Стави кајсии во тенџере, се посипува со бело вино и се готви на тивок оган додека еден не консумираат сок. Потоа го ставаат во сито, нека сок да се исцеди во испружени на капацитетите и мерење на колку тоа, се става истиот износ на француски вотка.

Подготвени однапред со додавање на 205 грама шеќер на шише, мала количина на цимет и кајсија кернелот. Сето ова се става во затворен шише на големиот две или три недели, а потоа се исцеди и да помине низ уште еден филтер-хартија, се прелива во шишиња и ги плута правилно.

Ratafii кајсија

1,5 кг кајсија, 7 литри вотка, 3 kg на шеќер, 34 g на коријандер, 16 g цимет, каранфилче 25 g, 10 g kishnetsa.

Фунта сите состојки, се меша, се прелива вотка, пречка и кисна за 1 месец во топлина. Вирус низ сито и се прелива во шишиња.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Грозје ratafiiГрозје ratafii
Вино на кајсииВино на кајсии
Ratafii на праска јамиRatafii на праска јами
Тинктура на кајсија јамиТинктура на кајсија јами
Ratafii на цитрусRatafii на цитрус
Ratafii смрекаRatafii смрека
Кајсија ликер домаКајсија ликер дома
Домашна кајсија ракија и ликери. Рецептите се едноставни и не многуДомашна кајсија ракија и ликери. Рецептите се едноставни и не многу
Домашна ликер направен од кајсијаДомашна ликер направен од кајсија
Алкохолни пијалоци ratafiiАлкохолни пијалоци ratafii
» » Кајсија ratafii