ma.AlcoruGuru.ru

BlackBerry ликер

BlackBerry ликер

1L сок од капина, 1 литар вотка, 1,5 килограми шеќер, 1,5 литри вода iterate зрела капина, се стави во стаклена тегла или шише со широк врат и се прелива силна вотка. Стојат на сонце 5-6 недели, а потоа се обидуваат и да додадете на сируп од шеќер и вода. Алкохол вирус 1 -2 пати, полнење во шишиња и добро пречка.

1.5L BlackBerry сок, 1 литар коњак, 8 чаша шеќер 15 g цимет, 3 g од кршен морско оревче, каранфилче 8,5 g, 30 g на Шпански пипер сок се меша со шеќер и зачини, загрева до вриење, а потоа се исцеди и ладно . Промешајте во ракија.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Подготовка на грог и ударПодготовка на грог и удар
Малина ликерМалина ликер
Круша ликерКруша ликер
Ликер од портокалЛикер од портокал
Дуња ликерДуња ликер
Кајсија ratafiiКајсија ratafii
Цреша ракијаЦреша ракија
Почетна инфузија од капинаПочетна инфузија од капина
Алкохол на црвени рибизлиАлкохол на црвени рибизли
Цреша ratafiiЦреша ratafii