ma.AlcoruGuru.ru

Рибизла ratafii

рибизла ratafii

1 kg на црна рибизла, 1 L на вотка, 250 g на шеќер.

Средиме рибизли и се прелива во шише или тегла, додадете шеќер. 1,5-2 месеци еволуирале вирус на сок и додадете силна вотка или алкохол. Вирус и се прелива во шишиња.

2.4 кг црвени рибизла, бела рибизла 1,6 kg, 1.2 kg на слатка цреша, вишна 1,6 kg, 5.5 L вотка, 1 кг шеќер, 20 g на кора од лимон, 50 g на семе јадра праски, 12 g на кора од портокал, 10 g од портокал цвет, 10g ѓумбир, морско оревче 5 g, 4 g листови, 5 g на винска соли гмечење плодови, стискаш на сок, додадете шеќер и готви. Тогаш земи лимон кората, основни семето на праски, кора од портокал, портокалова цвеќиња, ѓумбир, морско оревче, ловор, винска сол, фунта, се стави во пулпа плодови, се прелива вотка и кисна 10 дена, дестилирана а произлегуваат од алкохол се меша со сок. Ако ratafii покажа силна, разредете го со шеќерен сируп.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Малина и рибизла виноМалина и рибизла вино
Ratafii на праска јамиRatafii на праска јами
Црна рибизла ликерЦрна рибизла ликер
Ratafii на цитрусRatafii на цитрус
Ликер од портокалЛикер од портокал
Портокалова пијалакПортокалова пијалак
Ratafii смрекаRatafii смрека
Дури и рецепти на ликериДури и рецепти на ликери
English ratafiiEnglish ratafii
Цреша ракијаЦреша ракија
» » Рибизла ratafii