ma.AlcoruGuru.ru

Алкохол на црвени рибизли

Алкохол на црвени рибизли

1,02kg рибизла, 1.5 L прочистен вотка, 780 гр шеќер, 2 цимет стапчиња, лимон кората 2, 2-3 парчиња. каранфилиРибизли се меша со шеќер, каранфилче, цимет и сецкан лимон кора. Прелива мешавина на прочистен шише вотка плута добро и оставете за 6 недели, често се тресе. Потоа вирус, се прелива во шишиња.

2.2 кг црвени рибизла, 12 L вотка, orris 100 g, 65 g на винска соли, 50 g од портокал и лимон кора, 35 g на жезло, цимет, ѓумбир, 12 g на шафран и морско оревче oreha- сируп:1.1 кг шеќер и 3,5 L на вода

Зачини фунти и се прелива вотка. инсистираат 7 10дена, а потоа да го надмине, додавајќи 6 литри вода. Вари шеќер и вода сируп за да подсладите пијалок и одвод.

1,5 кг црвени рибизли, 1,5 литри вотка 4-5listev црвено smorodiny- за siropa-800 гр шеќер и 2 чаши вода.

Исплакнете рибизли и поделба на плодови од гранчиња, бобинки се прелива во шише со лисја и се прелива вотка. Капа на шишето и се остава да стои на сонце 5-6 недели. Ослободен мозоци сок и додадете варен шеќер и вода дебел сируп. Алкохол филтрира, се прелива во шишиња и плута добро.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Црна рибизла ликерЦрна рибизла ликер
Рибизла ratafiiРибизла ratafii
Слатка вотка (ratafii): рецептиСлатка вотка (ratafii): рецепти
Портокалова пијалакПортокалова пијалак
Дуња ликерДуња ликер
Дури и рецепти на ликериДури и рецепти на ликери
Цреша ракијаЦреша ракија
Инфузија на црна рибизлаИнфузија на црна рибизла
Цреша ratafiiЦреша ratafii
Анасон ratafiiАнасон ratafii
» » Алкохол на црвени рибизли