ma.AlcoruGuru.ru

Spotykach

Видео: Spotykach

Spotykach

Видео: масти, gorilka и Spotykach: Karasuk отвори Sorochintsy саем

5 g на цимет, каранфилче, шафран, 10 g на морско оревче, 20 g на ванила, 500 ml вотка, 2 чаши шеќер.

Водка 2 недели инсистираат на зачини, тресење на ден. А потоа се исцеди и се вари со шеќер. Филтрираат преку платно или памучна волна.

100 g на багрем цвеќиња, 300 гр шеќер, 750 ml на алкохол.100 g на багрем цвеќиња, кои едноставно се раствораат прелива шеќер. Покријте го со крпа, се стави на ладно место за еден ден. Потоа стави се што е во сито и исплакнете низ него 2 чаши на чиста вода, а потоа додадете вода 3 чаши алкохол, се промешува за да се раствори шеќерот во целина, и се прелива во шишиња.

6 лажици. l. мелено кафе, 1,5 литри вода, 2-3 чаша грутка шеќер, 2 чаши вотка, ванилин.

Мелено кафе се инсистира во ладна вода за еден ден, филтер, да додадете ванила, се вари и се филтрира повторно. Како резултат на инфузија се стави грутка шеќер и варете на тивок оган. По отстранувањето од топлина и постепено се прелива во вотка, а потоа ги на тивок оган додека не се појави пареа. Кул, се прелива во шишиња и плута. Чувајте ги на ладно место.Нане лисја, 1 литар вотка, 100 g на шеќер.

Група млади листови од свежо нане да се стави во шише, се прелива вотка, се стави во сонцето и се остава да отстои една недела. Вари дебел сируп 100 гр шеќер, се излади. Вирус на инфузија, се става во сируп, се промешува и се обидуваат ниту еднаш.

500 г ореви, 800 ml вотка, 400 g шеќер, 20 10 цреша или праска камења, 3 парчиња. каранфилче, цимет 0,5 g.

Неподготвен ореви се сече на 4 парчиња, се прелива вотка, инсистираат на тоа за неколку месеци во сонцето, на мозоци. Растворете шеќер во ликер, додадете мелени семки, каранфилче, цимет, се промешува и се инсистира за една недела, тресење на ден. Прелива во шишиња.

100 g на пупки од рози, 750 ml на алкохол, 300 g на шеќер.

100 g на цветни пупки од рози се става во слоеви со шеќер. Се покрива со крпа и го стави на ладно место за еден ден. Потоа го ставаат во сито и да се исплакнат со чиста 2 чаши вода, додадете вода до 3 чаша алкохол, се промешува за да се раствори сите шеќер и се прелива во шише.

Видео: 100500 - Томато Spotykach!

1 кг малини (малина), 1 кг шеќер, 3,5 чаши вода, 750 ml вотка, ванилин.

Бобинки да се најде решение, се мијат и се пасира со лажица, се стави во една кеса и оставете да се исцеди сок. Вари густ сируп, се прелива во неа ottsezhenny сок, донесе до вриење, отстрани од топлина, да додадете водка, внесе за 2 дена на ванила, и добро промешајте. Потоа го ставаат на мал оган, мешајќи цело време додека течноста почнува да исчезне, но не донесе до вриење. Подготвени да пијат се прелива во шишиња и плута.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Spotykach рецептиSpotykach рецепти
Spotykach рецептиSpotykach рецепти
Ладно месоЛадно месо
Подготовка на грог и ударПодготовка на грог и удар
Малина ликерМалина ликер
Грозје маринираниГрозје маринирани
Подготовка SpotykachПодготовка Spotykach
Цреша ракијаЦреша ракија
Spotykach домаSpotykach дома
Алкохолни пијалоци ratafiiАлкохолни пијалоци ratafii
» » Spotykach