ma.AlcoruGuru.ru

Слатка цреша вино

Слатка цреша вино

Подгответе цреша сок добиен од целосно зрели плодови. За изработка на 10 литри кантарион трае 7 l цреша сок, 2 л вода и се додава пред ферментација половина килограми 2,5 килограми шеќер, а остатокот - по ферментацијата и фортификација.

Подготвени да се стави на ферментација. Тоа трае 7 до 10 дена. По завршувањето на ферментацијата, виното алкохол. По утврдување на својот став 5 дена, додадете шеќер и шишиња.

Готови цреша вино треба да биде темна цреша боја со арома на цреши свежо овошје и малку адстрингентно вкус.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Вино на планината пепелВино на планината пепел
Nastoechka стариот чичко zyutkaNastoechka стариот чичко zyutka
Рецепт цреша ракијаРецепт цреша ракија
Цреша ракијаЦреша ракија
Инфузија на дива црешаИнфузија на дива цреша
Цреша Gingerbread пијалациЦреша Gingerbread пијалаци
Домашна цреша виноДомашна цреша вино
Како да се готви птица цреша вино. Почетна рецептКако да се готви птица цреша вино. Почетна рецепт
Цреша виноЦреша вино
Цреша ракијаЦреша ракија
» » Слатка цреша вино