ma.AlcoruGuru.ru

Печено телешко месо во црвено вино

Печено телешко месо во црвено вино

1 кг говедско месо (од првиот сегмент) 2-3 лукчиња, сецкани стапчиња за јадење

1 кромид, 2 моркови, 1 мала sprig на целер petiolar

билки (рузмарин, жалфија, залив, мајчина душичка)

едноставен Valpolicella шише вино малку брашно

Уметност. l.olivkovogo масло сол, црн пипер 500 g 500 g компир мал мал домат

4 кромид, се сече 4 парчиња

Месото на маст со лук, се стави во сад со ситно кромид, морков, целер и билки, се прелива вино, покријте и маринираат на ладно место за 24 часа. Потоа извадете го месото од маринадата, сува, лесно floured, СРЈ во форма на огноотпорни топла маслиново масло, сол и бибер, се стави во топла рерна. Зеленчук (без трева) да се отстрани од маринадата и пржете во тава, се прелива затегнати маринадата. Пишувањето на вриење, додадете една чаша ситно ситно домати и се зачинува со сол. СРЈ за 10 минути, мешајќи постојано. Потоа се става овој сос од месо. Додади целата домати и компири, кромид четвртини и врие 2 часа рерна на 150 ° C, месото не треба да се вари, и бор. Се сервира директно во форма.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Јагнешко со вино рижото со АмазонЈагнешко со вино рижото со Амазон
Сос за печено телешко месоСос за печено телешко месо
Gigot телешко месоGigot телешко месо
Кама КараКама Кара
Задушени во црвено виноЗадушени во црвено вино
Јагнето котлетиЈагнето котлети
Патка маринирани на дојкаПатка маринирани на дојка
Месо во БургундијаМесо во Бургундија
Маринирани зајакМаринирани зајак
Печено говедско месо во виноПечено говедско месо во вино
» » Печено телешко месо во црвено вино