ma.AlcoruGuru.ru

Ќебапи во кавкаски

Ќебапи во кавкаски

Овчо месо парчиња (тежат 30-40 g) е маринирани во вино и сок од лимон. Потоа парчиња месо нанижани на skewers прошарани со парчиња кромид, домати, подмачкани kurdjuchnogo стопи маст и печени дрво на топла јаглен или elektrogrile.

Служи како гарнир или зелени кромид, исечени прстени, лимон или tkemali домати. Кога ги хранат е украсен со зеленило и берберис.

Јагнето - 160 g, кромид - 30 г, кромид - 20 g, вино - 20 g, домати - 75 g, сос tkemali - 20 g на берберис Сушен - 2 g, лимон -1/2 парчиња, сланина печени овца. - 5 g, црн пипер, зачини и сол.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Bukhara pilaf со суво грозјеBukhara pilaf со суво грозје
ГулашГулаш
Кама КараКама Кара
Јагнето котлетиЈагнето котлети
Ручек во стилот на скара. Продолжи.Ручек во стилот на скара. Продолжи.
Есетра во ИталијаЕсетра во Италија
Марината за пилешки ќебапиМарината за пилешки ќебапи
Печурки во грчкатаПечурки во грчката
Сосови на пивоСосови на пиво
Zwiebelkuchen во FranconianZwiebelkuchen во Franconian
» » Ќебапи во кавкаски