ma.AlcoruGuru.ru

BlackBerry вино

Видео: Blackberry вино од Џоан Харис Audiobook mp4

BlackBerry вино

Blackberry вино - интересен и уникатен рецепт. Многу луѓе веќе долго време заборавено за тоа, но вешто винари произведуваат овој пијалок со посебен нервоза. капини се совршено прилагоден за подготовка на домашен вкус на вино. рецепти на интернет тежина, некои од нив го следат да го реши. Ние нудиме најоригиналните и интересна:Рецепт за вино од капини:

Состојки: пет килограми капини, три килограми шеќер и половина килограм мед.Подготовка: Ставете на BlackBerry во посебен сад, Ретроспективата, и да се пополни со вода. Резерва сад со каша за 4 дена на ладно проветрени простори. Кога поминало закажаното време, масата филтер, течноста се населиле каша и повторно да се полни со вода.

Ние им даде на тоа производство за околу шест часа. Потоа се филтрира и стискаш на бобинки. Течноста што ние се сврте, се меша, додавање на пред-med. Сè што се случи, се става во цевката и оставете на ладно место.

Blackberry - Бери, која, за жал, многу среќно заборавени. Но, тоа е залудно. Во прилог на богат вкус на тоа што произведува одличен ароматични вино и разни тинктури кои можат брзо да го подобри вашето здравје со настинка или грип.

Видео: 18) Џоан Харис - "BlackBerry вино" [100stranits]

Патем, само зрели и сочни плодови се погодни за квалитетот на виното. вино ферментација трае долг период на време, околу половина година. Но, со право на пристап, резултатот надминува сите очекувања. Можете да добиете убаво вино, бојата е смирувачки мирис ќе очаровам и вкус потсетува на лето.

Пријатен вкус долго запаметен и го подобрува пријатно искуство со вино, подготвени од страна на себе си дома. Не двоумете се, служи на масата е вино во убави очила, гости ќе го ценат пијалок и тешко може да се верува дека ќе мора да го готви себе.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Ирската сладоледИрската сладолед
Blackberry вино домаBlackberry вино дома
Убаво вино од капини домаУбаво вино од капини дома
Ezhinuvka (jezynowka)Ezhinuvka (jezynowka)
Вино од капини дома е едноставен рецептВино од капини дома е едноставен рецепт
BlackBerry sbitenBlackBerry sbiten
BlackBerry виноBlackBerry вино
Домашна BlackBerry ликер од лимон кора од лимонДомашна BlackBerry ликер од лимон кора од лимон
Тинктура од капинаТинктура од капина
Инфузија на капини домаИнфузија на капини дома
» » BlackBerry вино