ma.AlcoruGuru.ru

BlackBerry sbiten

Видео: Домашна Бери сок / Бери овошен пијалак

Коктел Состојки:

  • шеќер 2 g
  • овошје пијалаци 50 ml
  • мед 30 мл
  • лимон 10 гр
  • цимет
  • BlackBerry 50 мл
  • вода 100 ml

Античките Руската пијат, прв пат се споменува во словенските хроники во 1128. Sbiten служи како алтернатива се уште не е познат во Русија и чај е толку популарна што рецептот влезе во Domostroy - збирка на правила во сите области на животот на човекот, создадени во XVI век.состојки:

Брусница сок 50 ml
Вода без гас 100ml
10 g Лимон
Blackberry 50 g
мед 30g
Шеќерна трска 2 g
Каранфил 1 g
Цимет стапчиња 5 g

Видео: Рецепт за банана коктел во зима supovarke Витек VT-2620 STПотребни работи:
Една чаша Ирски кафе
стомна
muddler
коктел лажица
percolator
нож кора
кама

Подготовка:

Видео: Рецепт за пролет супа, пире од компири со пилешко супа во supovarke Витек VT-2620 ST

Стави во спасоносна BlackBerry 5 бобинки и шеќерна трска 1/2 часа. Лажица. Потисни muddler. Додадете 2 лажици мед. лажица, се скрши на половина стапче цимет и каранфилче, 1 ЕЕЗ. Прелива брусница сок со 50 ml врела вода и 100 ml. Мешајќи греење без врие. Фрактура преку цедилка во чаша за ирски кафе. Украсете со кора од лимон и капини на раженот.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Sbiten елаSbiten ела
Лубеница прашкаЛубеница прашка
Како да се готви sbitenКако да се готви sbiten
BlackBerry виноBlackBerry вино
Како да се готви sbitenКако да се готви sbiten
Sbiten - затоплување пијалок СловенитеSbiten - затоплување пијалок Словените
Интересни рецепти јас час со вискиИнтересни рецепти јас час со виски
Банана и мандарина сок во бокалБанана и мандарина сок во бокал
Ирската сладоледИрската сладолед
Супа од праски и бело виноСупа од праски и бело вино
» » BlackBerry sbiten