ma.AlcoruGuru.ru

BlackBerry milksheyk

Коктел Состојки:

  • млеко 80 ml
  • BlackBerry 47 гр
  • сладолед 200 гр

Сите ние некогаш биле деца. Можеби тие останаа. Велат, коктел измислен Друидите, или можеби Дедо Мраз. Една работа останува јасна: milksheyki сакам сите.

состојки:

Млеко (3%) 80 ml
Сладолед од ванила 200 гр
Blackberry 47 g

Потребни работи:

highball
блендер
канали

Како да се подготви:

Стави во блендер 6 BlackBerry плодови и ванила сладолед Прелива 200 g млеко (3%) 80 ml. Vzbey без додавање на мраз и се прелива во highball. Украсете капини.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Чоколадо коктел рецептЧоколадо коктел рецепт
Коктели со млеко сладоледКоктели со млеко сладолед
Коктел од лубеницаКоктел од лубеница
Ирската сладоледИрската сладолед
Ледениот брегЛедениот брег
Цреша Gingerbread пијалациЦреша Gingerbread пијалаци
Печени пијалациПечени пијалаци
Ананас-јаболко milksheykАнанас-јаболко milksheyk
BlackBerry sbitenBlackBerry sbiten
Ананас детоксикацијаАнанас детоксикација
» » BlackBerry milksheyk