ma.AlcoruGuru.ru

Алкохол од капина

Видео: Рецепт ликер од капини од Alkofana

Алкохол од капина

Алкохол од капина

Алкохол од капина, кој е подготвен во домашни услови, како што се испоставува вкусни, како дома рибизла ликер.

Но, тука е белег како капини има токму за своите минерали и домаќин на витамини, па неопходни за нашето тело.

Така што на алкохол од капина не само да се пие, но, исто така, до одреден степен дури и им помага на зајакнување на имунолошкиот систем. Но, само во мали дози! Па, сега се фаќате за бизнис. Јас им понуди на повеќето едноставен рецепт за овој пијалок.

                                     Рецепт ликер капина

Видео: Blackberry ликер [шанкер]                            состојки:

• капини (Еден килограм)

• Еден добар вотка (Pint)• Шеќер (800 грама)

• вода (800 милилитри)

            подготовка

Прво што треба внимателно да се најде решение за BlackBerry плодови, добро измиени, и се става во стаклено шише.

Следно, се прелива вотка, и може да се дома чисти светлина. Шише со капак вода замокот, и за шест недели да го стави во сонцето.

Видео: Рецепт тинктура со солени капина, зеде 2-ро место на moonshiners собирот. // Олег Карпов

Тогаш сите треба да се филтрира, по можност два пати. Пијалак шеќерен сируп, ostuzhivaem него, и да додадете на затегнати сок.

Измешајте добро, шишиња, добро се блокирани, и се евидентираат за две недели во подрумот.

Видео: тинктура на Blackberry рецепт

По што ќе може да се користи за други цели. Овој пијалак BlackBerry голема корист не само во чиста форма, но, исто така, во готвењето. Подготви различни закуски.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Пијалоци крвта на титаните - рецепти BlackBerry ликериПијалоци крвта на титаните - рецепти BlackBerry ликери
Тинктура од капинаТинктура од капина
Blackberry вино домаBlackberry вино дома
Рецепти ликер капинаРецепти ликер капина
Не јадете, еж, капини, па дури и вашиот вино е празна! Рецепти за вкусни BlackBerry виноНе јадете, еж, капини, па дури и вашиот вино е празна! Рецепти за вкусни BlackBerry вино
Убаво вино од капини домаУбаво вино од капини дома
Инфузија на капини дома рецепт - здравје!Инфузија на капини дома рецепт - здравје!
Вино од капини дома е едноставен рецептВино од капини дома е едноставен рецепт
BlackBerry виноBlackBerry вино
Домашна BlackBerry ликер од лимон кора од лимонДомашна BlackBerry ликер од лимон кора од лимон
» » Алкохол од капина