ma.AlcoruGuru.ru

Ирската сладолед

Коктел Состојки:

  • Ирската крем ликер 100 ml
  • мраз
  • јагоди
  • BlackBerry
  • боровинки

Легендата коктел:

Се чинеше, во љубов со чувар на снег кралицата обидов на сите начини да го привлечат вниманието на ледени убавина. Тој чешлани нејзината ирваси, полиран ледените нејзиниот престол, но сите негови напори отиде незабележано. Но, кога тој prepodnos снег кралицата ледена коктел, дури и ладно срце топло летаа.

потребните состојки

Ирски крем 100 ml
Јагода 10 g
Blackberry 15 g
Боровинки 5 g
Lemongrass 15 g
Коцките 160 гр

потребни работи

карпите
кама

Како да се подготви: Пополнете до врвот на коцки мраз карпи. Истурете половина на ирски крем. Украсете ја рачката lemongrass, сецкани јагоди, капини и боровинки.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Злато Ирски ликерЗлато Ирски ликер
Алкохолни коктели со amarettoАлкохолни коктели со amaretto
МагијатаМагијата
АлександарАлександар
Бренди, amarettoБренди, amaretto
Ледениот брегЛедениот брег
Абсинт енергијаАбсинт енергија
ЏамбоЏамбо
Ракија и кафе кулерРакија и кафе кулер
Млечни алкохолни коктелиМлечни алкохолни коктели
» » Ирската сладолед