ma.AlcoruGuru.ru

Marinating Свинско

marinating Свинско

marinating Свинско

  Marinating ШИШ ќебапи на свинско месо - главната фаза во подготовката на оваа вкусна чинија.

  Маринадата - мешавина од кисела храна (вино, разни сокови, кефир, сурутка домашна мајонез, оцет), кромид, сол, разни зачини и зачини.

Но, тоа е подобро да не се користи оцет бидејќи е добиено месото тешко. Свинско месо се разликува во структурата од месо за готвење ќебапи јагнешко.  Основни рецепти за marinating ќебапи на свинско месо

  Ферментирано млеко. Еве, на основа може да послужи како една од млечни производи: јогурт, домашно сурутка, кефир. Потоа Дода сецкан кромид парчиња, грашок, црн пипер, allspice, ловоров лист.

  Акутна маринадата. Лимон или лимонов сок, сецкан кромид, лук, чили пипер, јогурт, сол.    Соја сос. Соја сос, сол, лук, кинески смеса која се состои од 5 зачини.

  Лимон маринадата. Сок од лимон, кора од лимон, свежо нане, маслиново масло, кромид, пиперка. Во овој случај, сок од лимон - одличен (природни) алтернатива на оцет. Тука се маринираат дури и многу тешки месо.

  Руската маринадата. Основа за едноставна земе редовна пијалак. Дода: лук, мед, сол и бибер.  

  Маринада од кинеската кујна. Соја сос, лук, суво бело вино, ѓумбир, мед и црн пипер.

Месото се маринирани во емајл, леано железо или керамички сад. Не користете алуминиумски или бакарни прибор, како киселина од маринадата ќе реагираат со овие метали, и месото ќе е вкусно.

Во текот marinating месо се меша добро и притисната со капак и ставете го во фрижидер, по можност во текот на ноќта. Во тоа време, месото треба да биде целосно импрегнирана со маринадата.

Па, тоа е за сите, маринирање свинско ќебапи направени. Сега, вие само треба да СРЈ правилно. Како да СРЈ на ШИШ ќебапи на оган читаме тука. Ви посакувам да уживате во вашиот оброк, и да се релаксираат во природа!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Свинско месо колбаси во каталонскиотСвинско месо колбаси во каталонскиот
Ручек во стилот на скара. Продолжи.Ручек во стилот на скара. Продолжи.
Ќебапи во кавкаскиЌебапи во кавкаски
Црвена зелка во црвено виноЦрвена зелка во црвено вино
Маринирани зајакМаринирани зајак
Печено говедско месо во виноПечено говедско месо во вино
Марината за пилешки ќебапиМарината за пилешки ќебапи
Ручек во стилот на скара. Продолжи. - 2 ч.Ручек во стилот на скара. Продолжи. - 2 ч.
Свинско месо чорба со сливиСвинско месо чорба со сливи
Печено телешко месо во црвено виноПечено телешко месо во црвено вино
» » Marinating Свинско