ma.AlcoruGuru.ru

Ликер од портокал

ликер од портокал

4-5 кората од портокал, 1 литар вода, деривати на шеќер по вкус, 2 литри вотка

Вари сируп од шеќер и вода, се лади и се меша со вотка. Истурете во шише и додадете исечени кора од портокал. Стави во 3-4 дена во топла сенка. Потоа се филтрира и се става во шишиња.

200 g на кора од портокал (суви или свежи), 2 L вотка, 3 литри на шеќерен сируп, 2 g на лимонска киселина, 20-25 g на тартразин.

Истурете силна вотка портокали, кора, се стави на 2 недели на топло место, вирус и да подсладите шеќерен сируп 66% -s ", додаде лимонска киселина, тартразин.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Citrus ликери: портокал, мандарина и надвор со лимон лушпитеCitrus ликери: портокал, мандарина и надвор со лимон лушпите
Рибизла ratafiiРибизла ratafii
Ratafii на цитрусRatafii на цитрус
Портокалова пијалакПортокалова пијалак
Ликер од портокалЛикер од портокал
Вино од ливчиња од розаВино од ливчиња од роза
Портокал во чаша: Подгответе овошје ликер домаПортокал во чаша: Подгответе овошје ликер дома
Алкохол "тропските предели"Алкохол "тропските предели"
Вино од различни билкиВино од различни билки
Боровинки ликерБоровинки ликер
» » Ликер од портокал