ma.AlcoruGuru.ru

Портокалова пијалак

портокалова пијалак

1,5 килограми на кора од портокал се прелива 6 l на двојно дестилирана алкохол и кисна за 3 дена. Потоа додадете 8,5 литри на двојно дестилирана алкохол и да стигне да се добие 8,5 литри. Подсладите вкус.400 g на кора од портокал, 200 g на анасон, 45 g кардамон, цимет 45 g, 45 g на анасон, каранфилче се става 35 g 12 l на двојно дестилирана алкохол. Инсистираат на 7 дена, а потоа се надмине, подсладите вкус и се филтрира.

12 l разредена пијалак 6 L на вода и да ги надмине simmered до 3-L на двојно дестилирана алкохол, додадени на 200 гр ситно сецкани кора од портокал, повторно да се запечатат и инсистираат на топло место 7 дена. Стигне и подсладите сируп 1,5 кг шеќер.

20 g на мелено каранфилче внесе во 6 L дестилирана алкохол 3 дена. Од 400 g на кора од портокал, истурете 12 литри вотка и, исто така, инсистираат на 3 дена. Додај во првата инфузија и се меша. Стигне и сируп за да подсладите вкус.

400 g на кора од портокал, 200 g на анасон, 85 g на морско оревче, 85 g на жезло, кардамон 85 g, 85 g цимет, 200 гр ф'стаци, 70 гр каранфил се прелива 11 литри на двојно дестилирана алкохол. Инсистираат на 7 дена, а потоа да се стигне.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Рецепти за ароматичните есенции воткаРецепти за ароматичните есенции вотка
Розова воткаРозова вотка
Ликер од портокалЛикер од портокал
10 Популарни рецепти тинктури на светлина10 Популарни рецепти тинктури на светлина
Цимет светлинаЦимет светлина
Ким пијалакКим пијалак
Пијалак на пелинПијалак на пелин
Алкохол на црвени рибизлиАлкохол на црвени рибизли
Анасон ratafiiАнасон ratafii
Анасон пијалакАнасон пијалак
» » Портокалова пијалак