ma.AlcoruGuru.ru

Тинктура брусница (рецепт 2)

Тинктура брусница (Рецепт 2)

Алкохол тинктура од брусница - пијалок убаво да се погледне и пријатни на вкус. Иако klyukvyanku смета женски пијалок силна секс забави уживала не помалку популарни.

се готви дома не е тешко да се справи со било која водителка или домаќин. Сепак, тоа ќе биде потребно време да се реши и да пијат и да се открие целосно својот вкус.Алкохол тинктура од брусница

За да се подготви тинктура од 1 кг малини ќе треба 1 кг шеќер и 1 литар алкохол. Боровинки мора да биде правилно каша или критикувам. Истурете половина сос добиени алкохол, и го стави во темно место за пет дена. Потоа, алкохол треба да се исцеди во посебен сад и се прелива свежо.

Видео: тинктура за малини, брусницаДва дена подоцна, повторно се исцеди и се меша со алкохол во прв план. Сега додадете во боровинки шеќер и 1 литар вода и мешајте додека шеќерот се раствора. Поврзете брусница мешавина со алкохол, може да се додаде повеќе вода ако сакате. Се кријат во темно место за една недела.

Една недела подоцна, инфузијата треба да вирус. Пијалокот се смета дека е подготвена за употреба после 2 месеци. На талог во форма на бели снегулки на дното на садот - нормална појава.

Филтерот не треба, едноставно преку цевка горниот се истура течноста во друг сад. Пијалокот Излегува не само вкусни, но, исто така, доволно силен. Вкусот инфузии ќе биде завршено, ако додадете на тоа неколку листови од нане.

На квалитетот на готовиот пијалок како целина зависи од зрелоста на брусница. Па зрела плодови даде добар вкус, торта и многу помалку талог. Ако вашата боја се претвори слабо тинктура, тоа значи дека не се зрели плодови.

Видео: тинктура брусница

Пред готвење брусница ликер бобинки мора да одат преку и да се стави во фрижидер за два дена - на повеќето вкусни пијалоци се добиени од замрзнати плодови.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Брусница Рецепти светлинаБрусница Рецепти светлина
Како да се готви брусница ликерКако да се готви брусница ликер
Рецепт тинктура брусница воткаРецепт тинктура брусница вотка
Шума тинктура на вотка боровинки наШума тинктура на вотка боровинки на
Рецепт тинктура брусница. Брусница тинктура на светлина, вотка или алкохолРецепт тинктура брусница. Брусница тинктура на светлина, вотка или алкохол
Тинктура од малиниТинктура од малини
Рецепти тинктура од брусница воткаРецепти тинктура од брусница вотка
Тинктура од брусницаТинктура од брусница
А избор на рецепти за боровинки за алкохолА избор на рецепти за боровинки за алкохол
Рецепти инфузии на малиниРецепти инфузии на малини
» » Тинктура брусница (рецепт 2)