ma.AlcoruGuru.ru

Тинктура од брусница

Тинктура од брусницаЗапочнување на разговор во врска со тинктура од брусница, треба да се каже во врска со способноста на плодови. Не е тајна дека има многу голем број на лековити својства. Со негова помош лекување на разни болести, бидете алкохолни и безалкохолни пијалоци, и неговата уникатна вкус прави било какви специјални десерти.

Ова Бери може да ни се засити витамини, како што јод, калиум, железо, бакар, цинк и други корисни материи. Како што содржи лимонска киселина, бензоева киселина, и quinic киселина.

Ако зборуваме за ѓубре жетвата на ова овошје, тоа е направено во два периоди во есен и рана пролет. Сепак, сметаат дека резултатот што сакате да се добие. Фактот дека Бери дека дури сега го направи својот пат од оди на снегот е многу послатка од бобинки кои се собрани во текот на есента.

Видео: тинктура од брусница

Сега, откако стана свесен за сите способности малини, за она време што е најдобро да се соберат и што може да даде едно лице може да почне да се разгледа најпопуларниот производ кој е направен од ова овошје.Тинктура од брусница.

Состојки кои треба да работат, тие се:-малини - еден литар тегла

-шеќер - една чаша

- вотка или алкохол - еден литар

Видео: тинктура брусница

- водата (ако не го користите водка и алкохол)

рецепт:

Видео: Брусница ликер. Рецепт брусница ликер. Како да се направи брусница ликер. Тинктура од брусница

Бобинки во вистинската количина и да се измие темелно замеси може да ги пресврт во мелница за месо. По овој процес, многу од она што дојдоа да се наредени во три-литарски тегла. И во тоа истата банка да додадете потребните количина на шеќер и потребниот износ на алкохол разредена со вода или вотка.

Сега сите од оваа мешавина треба да се затвори капакот најлон и измешајте. И сега тоа е оставено за еден месец да се инсистира во мирна состојба. По proistecheniya време пијалок се филтрира и шишиња за консумирање. Овој пијалок ќе биде вистински декорација на масата.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Тинктура на малиниТинктура на малини
Шума тинктура на вотка боровинки наШума тинктура на вотка боровинки на
Тинктура брусница (рецепт 2)Тинктура брусница (рецепт 2)
Тинктура од малиниТинктура од малини
Тинктура од брусница за алкохолТинктура од брусница за алкохол
Рецепти тинктура од брусница воткаРецепти тинктура од брусница вотка
Куќата вино брусницаКуќата вино брусница
Рецепт брусница ликер со воткаРецепт брусница ликер со вотка
Тинктура од брусница воткаТинктура од брусница вотка
Како и што за чистење на бакар серпентина?Како и што за чистење на бакар серпентина?
» » Тинктура од брусница