ma.AlcoruGuru.ru

Слатка брусница ликер ракија

Брусница тинктура Коњак - одличен пијалок кој ќе им се допадне не само за вас, но исто така и за вашите гости. Подгответе тоа не е тешко и не ви се потребни никакви дополнителни материјални трошоци и време. Силен и мирисна инфузија треба да бидат подготвени од свежи боровинки, но може да се земе и замрзнати плодови.

слика рецепт
состојки:
  • Брусница - 1 литар. банка
  • Коњак - 1 шише
  • Шеќер - 2 чаши
  • Вода - 2 чаши

Рецепт на слатки ликер "Брусница на коњак"

треба да се добро зрели или замрзнати плодови да се подготви тинктура од брусница ракија.

Зрели или замрзнати малини за инфузии

истурете ги во кварта тегла - ова е износот кој е потребен за овој рецепт. Бобинки се внимателно состави, се стави мали делови од нив во сито и исплакнете под млаз вода.

Рецепт сладок ликер "Брусница на коњак" од шеќер и вода мора да се готви слатка пополнување.Готви слатка Пополнете

Во длабока емајл тенџере да се прелива вода, се прелива во неа шеќер и го стави на топло место. Шеќер треба целосно да се топат додека да се подготви овошје за пијалок.

Мијат малини се стави во сад или тава и нежно каша со лажица или tolkushkoy. Кога бобинки стартувате сок, брусница пире нежно се префрлат во слатка вода.Брусница сос меша со слатка полнење

Како резултат на мешавина беше добро се меша на слатка вода се меша со овошен сок. После тоа, потрошувачка на ракија, и повторно се меша добро.

Сладок ликер Брусница на коњак се става во стаклена тегла, затворете го капакот и најлон добри се тресат на сите производи повторно добро се меша. Стави пијалок во темно место на собна температура за 3-4 дена.

Додај ракија коњак и го стави во темно место

Да не ферментиран алкохол, не треба да го стави на топло место - соодветна температура е 19-20 степени.

На готовиот тинктура треба вирус преку парична казна сито или неколку слоеви на cheesecloth. Истурете во шише или гарафа и студот во фрижидер неколку часа. Мирисна силна тинктура е подготвена.

На готовиот тинктура истури во шишиња со капаци

Тоа може да се чуваат во фрижидер не повеќе од две недели. Ако ви се допаѓа силна и богата пијалаци, а потоа се изложуваат на тинктура не е 4 и 7, 12 или повеќе дена - толку подолго ќе инсистираат на тоа, tastier волја.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Северна ликер брусница воткаСеверна ликер брусница вотка
Рецепти инфузии на малиниРецепти инфузии на малини
Рецепт тинктура брусница. Брусница тинктура на светлина, вотка или алкохолРецепт тинктура брусница. Брусница тинктура на светлина, вотка или алкохол
Тинктура брусница (рецепт 2)Тинктура брусница (рецепт 2)
Тинктура од малиниТинктура од малини
Тинктура од брусница за алкохолТинктура од брусница за алкохол
Тинктура од брусницаТинктура од брусница
Рецепт домашна брусница ликерРецепт домашна брусница ликер
Рецепти инфузии на малиниРецепти инфузии на малини
Домашна сок од брусницаДомашна сок од брусница
» » Слатка брусница ликер ракија