ma.AlcoruGuru.ru

Тинктура од малини

Инфузија на малини

Инфузија на малини

Тинктура од боровинки може соодветно да се украсуваат во принцип секој празник маса.

Особено ако тоа е соодветно да се подготви дома.

На таков пијалок може да се зборува многу, но сепак, тоа е подобро да го вкусите во добра фирма.

како дома тинктура на боровинки, брусница се уште е многу популарен, многу фанови се обидуваат да акции на овие вкусни и здрави пијалаци. Затоа предлагам два популарни рецепт како да се подготват инфузија на боровинки.

                       Рецепт 1. Тинктура од малини

            состојки:

• Бобинки боровинки (Еден килограм)

• Висок квалитет на вотка или квалитативни исчистени светлина (Pint)• Шеќер (100 грама)

• вода (100 милилитри)

• Сок од брусница (Да се ​​пополни, и не може да се даде)

             подготовкаIterate lingonberry бобинки, се прелива во шише две-литарски и се прелива вотка или светлина, се покрива со цврста капак. Потоа го ставаат на три месеци во темно место на собна температура.

Потоа се филтрира, се прелива ладење шеќерен сируп и доколку е потребно се прелива малку сок од брусница за боење. Измешајте добро, се прелива во шишиња, плута цврсто и чувајте го во подрумот.

По десет дена, веќе може да се отстрани од примерокот. Јас треба да добие многу вкусен пијалок.

Рецепт 2. Тинктура од малини

          состојки:

• Бобинки боровинки (Една чаша)

• Висок квалитет на вотка или квалитативни чистат светлина (Еден литар)

• течниот мед (6-понг. Лажици)

• цимет (Две стапчиња)

            подготовка

Видео: lingonberry недвижен

Сите компоненти се сместени во стаклено шише две-литарски, цврсто се покрива со капак и добро протресете. Потоа донесе до петнаесет дена во подрумот, и не заборавајте да ги размрда секој ден.

По ова инфузија на брусница филтер, можете да го користите газа, памук. Пијалокот, во принцип, подготвени за употреба. Чувајте подобро во шишиња во подрумот.

Јасно е дека постојат и други рецепти за инфузии со lingonberries. Се разбира, вие имате право да се користи било кој уживаат. Но, во секој случај, финалниот производ ќе ве воодушеви. Уживајте во вашиот уживање!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се направи брусница тинктура за алкохолКако да се направи брусница тинктура за алкохол
Тинктура од боровинки за алкохолТинктура од боровинки за алкохол
Тинктура од боровинки вотка или алкохолТинктура од боровинки вотка или алкохол
Рецепт тинктура на вотка малиниРецепт тинктура на вотка малини
Тинктура од боровинка бобинкиТинктура од боровинка бобинки
Рецепт тинктура брусница воткаРецепт тинктура брусница вотка
Рецепт тинктура брусница. Брусница тинктура на светлина, вотка или алкохолРецепт тинктура брусница. Брусница тинктура на светлина, вотка или алкохол
Тинктура брусница (рецепт 2)Тинктура брусница (рецепт 2)
Тинктура од малиниТинктура од малини
Најдобар рецепти брусница ликерНајдобар рецепти брусница ликер
» » Тинктура од малини