ma.AlcoruGuru.ru

Брусница тинктура Коњак

рецепт брусница ракија

Во овој пијалок коњак белешки совршено во комбинација со оригиналниот киселоста на боровинки. Толку многу, дека добро познати брендови на алкохол, на пример, Nemiroff (Nemiroff) почна со продажба на нивните верзии на тинктури брусница ракија. Јас предлагам да се направи брусница ликер коњак дома од природни состојки. Тоа е поевтино и вкусно.

За подготовка на инфузии потребни зрели сочни плодови. Најдобро е да ги соберат по првиот мраз, кога ќе станат сладникав. Коњак изберат средината цена категорија. Од најевтиниот брендови Советот одби, како што нивната употреба е полн со појава на непријатен вкус, а понекогаш и специфичен мирис.

Брз брусница ракија

Рецептот е за оние кои брусница тинктура потребно итно и не можат да чекаат додека таа е зрела 40-50 дена. Во рок од неколку часа ќе добиете готовиот пијалок. Единствениот недостаток - на пареа од хранливите материи се изгубени, но вкусот не е засегната.

Видео: Брусница на коњак ликер Вкусни часа 2

состојки:

  • Брусница - 250 грама;
  • коњак - 0,5 литри;
  • шеќер - 150 грама;
  • вода - 150 ml.


рецепт:

1. попарени со врела вода бобинки, покријте ги во тегла и додадете шеќер.2. Пасира малини дрвени тркалање игла.

3. Додадете ракија, се промешува, затворете го садот и капакот за 2-3 часа на топло место.

Видео: домашна ликери (брусница) Lieblings hausgemachte Tinktur (боровинка)

4. Вирус на инфузија преку газа.

5. Додај топло (35-40 ° C) врела вода, се меша добро.

6. Кул боровинки на коњак на собна температура, се става во шишиња и цврсто затворено.

пијалок фрижидер може да се чуваат 12-14 месеци.

Nemiroff Брусница на коњак

Тинктура од Nemiroff

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Рецепти инфузии на малиниРецепти инфузии на малини
Рецепт тинктура брусница. Брусница тинктура на светлина, вотка или алкохолРецепт тинктура брусница. Брусница тинктура на светлина, вотка или алкохол
Тинктура брусница (рецепт 2)Тинктура брусница (рецепт 2)
Тинктура од малиниТинктура од малини
Тинктура од брусница за алкохолТинктура од брусница за алкохол
Тинктура од брусницаТинктура од брусница
Домашна Брусница - тинктура од брусница воткаДомашна Брусница - тинктура од брусница вотка
А избор на рецепти за боровинки за алкохолА избор на рецепти за боровинки за алкохол
Рецепти инфузии на малиниРецепти инфузии на малини
Соба зориСоба зори
» » Брусница тинктура Коњак