ma.AlcoruGuru.ru

Тинктура од брусница: едноставни рецепти неверојатен пијалок

две чаши

инструкции:

 1. Изми бобинки изгори со врела вода, а потоа се меле со шеќер, истурете на алкохол и чиста за една недела во оставата, чајната кујна или било кој друг темно место.
 2. Во моментов пијат вирус.
 3. Пред употреба на брусница тинктура кул.

Брзи рецепт

Единственоста на овој рецепт во брзина готвење. Домашна брусница вотка е подготвена па по три часа.состојки:

 • Боровинки - 400 g
 • Шеќер - 150 g
 • Водка - 700 ml.
 • На вода - 180 ml.

Декантер и стакло со брусница пијалокПодготовка:

 1. Истурете малини се мијат со вода што врие за 2-3 минути, по што следи од страна на одводот на вода, каша.
 2. Додадете шеќер, се промешува, а потоа на многу тивок оган 3 минути или помалку. Овој пат ќе биде доволно дека шеќерот не се раствори.
 3. Брусница маса на ладно, притиснете, со користење на газа или парична казна сито.
 4. Прелива како резултат на сок со вотка или светлина не е премногу силна.
 5. На готовиот тинктура пред да им служи излади во фрижидер за 2-3 часа.

Без разлика на кој рецепт не сте подготвени за инфузија, ве молиме забележете дека пијат Излегува многу вкусна, алкохолот во тоа апсолутно не се чувствува толку тинктура пие како сок - не заборавајте да се направи тинктура, но сепак е алкохолен пијалок.

Од брусница вотка со шеќер служи овошје, различни десерти. За тинктура подготвени без додавање на шеќер може да се хранат печено месо, ладни предјадења.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Рецепт брусница воткаРецепт брусница вотка
Шума тинктура на вотка боровинки наШума тинктура на вотка боровинки на
Рецепт тинктура брусница. Брусница тинктура на светлина, вотка или алкохолРецепт тинктура брусница. Брусница тинктура на светлина, вотка или алкохол
Тинктура брусница (рецепт 2)Тинктура брусница (рецепт 2)
Тинктура од малиниТинктура од малини
Рецепти тинктура од брусница воткаРецепти тинктура од брусница вотка
Домашна Брусница - тинктура од брусница воткаДомашна Брусница - тинктура од брусница вотка
А избор на рецепти за боровинки за алкохолА избор на рецепти за боровинки за алкохол
Рецепт за брусница виноРецепт за брусница вино
Рецепт домашна брусница ликерРецепт домашна брусница ликер
» » Тинктура од брусница: едноставни рецепти неверојатен пијалок